X rocznica nadania szkole
imienia Kornela Makuszyńskiego

11 października 2013 r. uroczystą mszą świętą o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy obchody X rocznicy nadania szkole imienia. Po mszy świętej wszyscy obecni udali się przed szkołę, gdzie nastąpiło uroczyste złożenie kwiatów przed płaskorzeźbą naszego patrona a następnie przejście na salę gimnastyczną. Pani dyrektor Arleta Szkudlarek w swoim wystąpieniu przypomniała zebranym o okolicznościach w jakich Kornel Makuszyński został wybrany na patrona naszej szkoły a wice dyrektor Iwona Domańska opowiedziała o imprezach jakie odbyły się w roku jubileuszowym. Głos zabrali także goście przybyli na uroczystość. Składając serdeczne życzenia z okazji jubileuszu z sentymentem wspominali lata spędzone w "Trójce".

Po części oficjalnej swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie, których przygotowuje pan Łukasz Mikołajczyk. Dzięki filmowi, autorstwa pani Katarzyny Mikołajczak odbyliśmy retrospektywną wycieczkę do 5 września 2003 r. dnia, w którym szkoła przyjęła imię Kornela Makuszyńskiego. Zobaczyliśmy uczniów, którzy wcielili się w postacie z książek naszego patrona oraz tych, którzy prowadzili ówczesną akademię. Następnie te same osoby pojawiły się na ekranie i opowiedziały o tym jak wspominają lata szkolne oraz czym zajmują się w swoim obecnym, dorosłym już życiu. Nasza szkoła w niecodziennej odsłonie, została zaprezentowana gościom w lip dubie, wideoklipie, którego bohaterem był Koziołek Matołek przybyły do nas z wizytą. Przemieszczając się wraz z nim szkolnymi korytarzami, odwiedzaliśmy klasy, gdzie zabawa, śpiew i nauka przeplatały się bezustannie.

Po zakończeniu części artystycznej, przy chóralnie odśpiewanym "sto lat" na salę wjechał tort z płonącymi świeczkami w otoczeniu mnóstwa przepysznych babeczek. Pani dyrektor zdmuchnęła świeczki i zaprosiła gości na kawę i poczęstunek a uczniowie z wychowawcami udali się do klas, gdzie czekały na nich smakołyki przygotowane przez rodziców.

Barwny korowód ulicami miasta przy wtórze "Kapeli znad Orli" zakończył ten pełen wrażeń dzień.