Logo SP nr 3

ROK SZKOLNY 2017/2018
Dzień Uśmiechu

Ten dzień obchodziliśmy 5 października, znakiem uśmiechniętych były żółte ubiory, a znakiem uśmiechniętych klas uśmiechnięte drzwi. Poza tym można było częstować się dobrymi wiadomościami oraz oczywiście uśmiechami. Mimo iż był to dzień normalnej pracy, to towarzyszyła nam radość i uśmiech. Staramy się, aby ten dzień uśmiechniętych rozciągnąć na wszystkie dni szkolnego roku.

Na największą pochwałę zasługuje klasa I. Uśmiech, jaki emanował od wszystkich dzieci, ich żółtych ubiorów, kokardek oraz baloników unoszących się po klasie zaraził tych, którzy ich odwiedzali.

Wyniki konkursu na Uśmiechnięte drzwi

Kategoria klas 1 - 3
1 miejsce – klasa I b (sala 21)
2 miejsce – klasa II (sala 11)
3 miejsce klasy III (sala 22)

Kategoria klas 4 - 7
1 miejsca nie przyznano
2 miejsce - IV ab i VII
3 miejsce – V a i VI a

Niektóre klasy postanowiły w tym dniu nie dbać o uśmiech dla swoich drzwi. Mamy nadzieję, że drzwi z sali 10 wybaczą swoim gospodarzom, że w tym szczególnym dniu o nich zapomnieli.
Międzynarodowy Dzień Kropki i …

15 września 2017 r. nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział
w Międzynarodowym Dniu Kropki.

W tym dniu wszyscy chętni uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kropki, dzięki temu nie byli pytani przez nauczycieli. Zorganizowano ciekawe konkursy z kropką, a także udekorowano klasy. Prowadzono lekcje z kropką w temacie, np. na języku angielskim zrobiliśmy słowniczek z użyciem kropek.

Na języku polskim było kodowanie, dyktando graficzne z którego bardzo się cieszyliśmy, bo nie było zwyczajnych lekcji. Bardzo podoba nam się dzień kropki, mamy nadzieję, że w przyszłym roku również się odbędzie. :>

Wiktoria Stasiak
klasa VI a

Zapraszamy do wspólnej zabawy
Pomagające nakrętki

Jak co roku zbieraliśmy plastikowe nakrętki. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w akcję i wspólnie zgromadziliśmy dużą ilość nakrętek. Naszym celem jest zebranie ich jak najwięcej, aby później przekazać je potrzebującym, którzy mogą zamienić je na sprzęt rehabilitacyjny. Nakrętki z ostatniej zbiórki wręczyliśmy dziewczynce chorej na mukowiscydozę. Zachęcamy wszystkich do pomocy przy kolejnych zbiórkach.

Kasia Kubacka
klasa VI b
 • Cegiełki, które niosą pomoc

  08.09.17 r. do Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wielkopolskim zostały doręczone tak zwane "Cegiełki" na pomoc siedemnastoletniej Oliwce. Oliwka choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową i niedowład kończyn dolnych.

  Pomimo choroby jest wzorową uczennicą z pasjami, interesuje się sportem i tańcem. Dlatego potrzebny jest aktywny, sportowy wózek inwalidzki, aby mogła brać udział w kursach tańca i zawodach sportowych.

  Koszt takiego wózka to około 15 000 złotych.

  Sprzedano cegiełki za sumę 200 złotych.

  Nasza ofiarność ułatwi Oliwce spełnić swoje marzenia. I dać jej radość z życia.

  Ula Michalak RSU
  klasa V b  ROK SZKOLNY 2016/2017

  Rada Samorządu Uczniowskiego - 2016/2017

  • Przewodnicząca – Oliwia Garkowska
  • Zastępca przewodniczącej – Agata Stanisławska
  • Skarbnik – Maciej Gawroński
  • Redaktorzy gazetki – Zofia Trawińska, Urszula Michalak, Olimpia Warkocka
  • Sekcja gospodarcza – Kacper Aleksandrowicz, Robert Wojtkowiak, Szymon Maciejewski, Jan Ulka
  • Sekcja rozrywki – Zofia Maciejewska, Zuzanna Maciejewska
  • Sekretarz – Natalia Grzemska
  • Kronikarze – Urszula Gościniak, Wiktoria Stasiak
  • Łącznik z gazetką szkolną – Gabriela Ulka  Andrzejki

  23 listopada 2016 r. jak co roku odbyły się w naszej szkole andrzejki dla klas I-III i IV-VI. Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała dyskotekę. Wszyscy doskonale się bawili przy muzyce, a na dodatek harcerze z koźmińskiego hufca przygotowali ciekawe wróżby. Dzieci mogły dowiedzieć się w jakim mieście będą mieszkali w przyszłości, mogli poznać imię przyszłego męża lub żony albo, jaki będą wykonywać zawód. Andrzejkowy wieczór upłynął nam w wesołej atmosferze, wśród tańców i zabaw.

  Gabriela Ulka
 • Nakrętki dla Julki

  Już po raz kolejny zbieraliśmy nakrętki dla waszej koleżanki Julki z Dobrzycy, która walczy z mukowiscydozą. Nakrętki zamienią się w pieniądze, a pieniądze w sprzęt rehabilitacyjny, który ułatwi dziewczynce życie. Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania i przekazaliśmy Julce całkiem sporą ilość. Dziękujemy, zbierajcie dalej, w drugim półroczu kolejna nakrętkowa akcja. KM
 • Bal karnawałowy

  W czwartek 4 lutego naszą szkołę odwiedziły różne postacie z bajek, prawdziwe księżniczki, wesołe zwierzątka, zawitał nawet Lord Vader. To bal karnawałowy spowodował, że sala gimnastyczna zapełniła się niezwykłymi gośćmi. Wszyscy świetnie się bawili, muzyka rozbrzmiewała do wieczora, a radość i uśmiech pozostały w sali do następnego dnia. Mamy nadzieję, że jeszcze tam są.

  Katarzyna Mikołajczak
 • Pełne wory nakrętek i uśmiech dziecka

  Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania. Uzbieraliście rekordową ilość nakrętek. Wszyscy odpowiedzieliście na apel naszej znajomej koleżanki Julki Dwornikowskiej z Dobrzycy. Przypominamy, że dziewczynka choruje na ciężką chorobę mukowiscydozę. Rodzice zbierają pieniądze na specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu Julka może swobodnie oddychać. Dzięki Wam sprzęt będzie zakupiony o wiele szybciej. Przekazujemy Wam serdeczne podziękowania od rodziców Julki. Ich również zaskoczyła ilość uzbieranych i przytarganych, nierzadko na plecach Waszych rodziców, nakrętek.

  Ten egzamin zdaliśmy na 6. KM
  Listopadowe andrzejki

  Listopad to miesiąc niezwykły, pełen magii i tajemniczości. Pomimo jesiennej, ponurej pogody czekamy na niego z niecierpliwością, gdyż ostatnie dni listopadowe mogą nam przybliżyć przyszłość. Z radością oddajemy się wróżbom andrzejkowym, lejemy wosk, uderzamy szpilką w wielkie serce pełne imion, aby dowiedzieć się, jak ma na imię nasza ukochana osoba.

  Taki niezwykły magiczny wieczór miał miejsce również w naszej szkole. W niesamowity nastrój pełen uśmiechu i zabawy wprowadzili nas harcerze. Przygotowali wspaniałe zabawy i wróżby, każdy mógł odkryć rąbka tajemnicy i dowiedzieć się, czym będzie zajmować się, gdy dorośnie. Niektórzy byli szczerze zdziwieni. Swoją przyszłość najpierw odkrywali uczniowie klas I – III, a następnie IV – VI. Nadmiar wrażeń i emocji można było wypocić na dyskotece zorganizowanej przez RSU, co też większość czyniła. Następne andrzejki za rok, może zmieni się wywróżony zawód? KM
  ADORE MY ORIGIN

  W dniach od 19 do 23 października 2015 roku nasza szkoła po raz drugi gościła w ramach projektu "Adore my origin" praktykantów przybyłych z odległych krajów. Tym razem przybyli do nas: 21 letnia Yasmin Hani z Jordanii oraz 22 letni Maiesk Caries z Brazylii. Yasmin i Maiesk spędzali w szkole kilka godzin dziennie. Zajęcia języka angielskiego prowadzone przez przybyłych gości okazały się niezwykłą przygodą oraz ciekawą lekcją geografii dla naszych uczniów.

  Spotaknie z samorządem

  W czwartkowe popołudnie Rada Samorządu Uczniowskiego zaprosiła przybyłych do naszej szkoły gości na spotkanie z polską kuchnią. Yasmin i Maiesk mieli okazję spróbować tradycyjnych polskich potraw przygotowanych przez uczniów. Po wspólnym posiłku przyszedł czas na zabawę. Były pląsy, gry, śpiew, gra na gitarze i pamiątkowe selfie. Wszyscy byli zachwyceni.
 • 15 WRZEŚNIA
  MIĘDZYNARODOWYM DNIEM KROPKI

  Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września.

  W naszej szkole obchody zaproponowała Rada Samorządu Uczniowskiego. W tym radosnym święcie wiary we własne możliwości uczniowie obejrzeli film o Vashti, podzielili się potem wrażeniami i uwagami. Wyobrażali sobie, jak czuła się dziewczynka stawiając pierwszą kropkę, a jak wtedy, gdy na wystawie swoich prac rozmawiała z podziwiającym jej obrazki chłopcem. Próbowali dostrzegać u swoich koleżanek i kolegów ich godne uwagi i podziwu cechy, obdarowując kropką i mówiąc przy tym miłe słowa. Prezentowali w klasach swoje talenty – sportowe, plastyczne, muzyczne, taneczne…… Malowali farbami, wycinali, kolorowali. Na gazetkach zostały umieszczone medale z wypisanymi talentami. Wszystkie klasy były pięknie przyozdobione. Uczniowie byli kolorowo ubrani. W całej szkole było słychać śmiech i radość. W wielu klasach nie obyło się bez kropkowego poczęstunku. Jedliśmy winogrona, laskowe orzeszki, ciasteczka i kolorowe, okrąglutkie cukierki. Wszystkie klasy otrzymały certyfikaty uczestnictwa w tym święcie.
 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

  1 września, jak co roku, Szkoła Podstawowa nr 3 w Koźminie Wlkp. zaczęła tętnić życiem. Uczniowie po dwumiesięcznych wakacjach z radością przybyli na uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

  Tradycyjnie, na początku spotkania, Pani dyrektor Arleta Szkudlarek przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Pani dyrektor zapoznała uczniów i ich rodziców z organizacją roku szkolnego 2015/2016. Przedstawiła bogatą ofertę zajęć dodatkowych. Szczególną uwagę poświęciła tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły. Po oficjalnym powitaniu, uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

  Przed nami 10 miesięcy nauki. Wszystkim uczniom życzymy w nowym roku szkolnym dużo radości, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wielu sukcesów i nowych doświadczeń. Na nadchodzący rok spoglądamy z optymizmem oraz wiarą w osiągnięcia naszych uczniów, którzy rok rocznie przysparzają nam wszystkim powodów do dumy. Najmłodszych uczniów zapewniamy, że najbliższe lata spędzone w placówce będą dla nich przyjemnością, a wysiłek włożony w naukę przyniesie im radość i satysfakcję.
 • Walentynki to wspaniałe i ciepłe święto miłości. Ludzie obdarowują się pocztówkami, kwiatami i drobnymi upominkami. Są dla siebie mili i przyjaźni. Symbolem miłości jest serce. Jego kształt i kolor przywodzą na myśl nie tylko uczucia darzących się nim ludzi, ale życie, nadzieję i przyjaźń.

  Uczniowie naszej szkoły wykonali wspaniałe serca walentynkowe, za które bardzo dziękujemy.

  Wyniki konkursu "WALENTYNKOWE SERCE"

  I miejsce Kacper Nowicki IV b
  II miejsce Kacper Gorzelanny O a
  III miejsce Zosia Gryska III a
  IV miejsce Bartłomiej Nowak I b
  V miejsce Jakub Borowczyk III b

  Dziękujemy wszystkim uczniom za wspaniale wykonane serca!

  ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY A
  Kacper Gorzelanny
  Klasa Ia
  Patryk Gurzyński
  Wiktoria Szymczak
  Aisha Drammeh
  Wiktor Urban
  Kacper Baranek
  Krzysztof Urban
  Filip Kasprzak
  Filip Gawroński
  Klasa Ib
  Maciej Łąkowski
  Hanna Trawińska
  Antek Banaszak
  Filip Marambio
  Milena Domagała
  Natalia Paterek
  Kacper Pluta
  Michał Grzemski
  Maria Purczyńska
  Julia Stasiak
  Kacper Wolsztyniak
  Bartłomiej Nowak
  Marcin Namysł
  Katarzyna Niemiec
  Amelia Pieprzycka
  Tomasz Nowicki
  Jan Banaszak
  Jan Nowak
  Klasa Ic
  Piotr Wojtkowiak
  Monika Brdys
  Monika Wieczna
  Wiktoria Michala
  Klasa IIa
  Norbert Talaga
  Urszula Michalak
  Piotr Zieliński
  Aleksandra Sędzik
  Katarzyna Wałęsa
  Jakub Kukiełczyński
  Klasa IIb
  Agnieszka Szpakowska
  Kacper Grochowicz
  Piotr Jakubek
  Konrad Betowski
  Weronika Styburska
  Zuzia Jakubiak
  Katarzyna Domagała
  Marcin Łąkowski
  Urszula Gościniak
  Klasa IIIa
  Klaudia Wolsztyniak
  Wiktoria Stasiak
  Zosia Gryska
  Klasa IIIb
  Aleksandra Gorzelanna
  Oliwia Buszkiewicz
  Agata Szymczak
  Michał Niemiec
  Jakub Borowczyk
  Klasa IVa
  Przemek Wieczny
  Aleksandra Lewandowicz
  Klasa IVb
  Kacper Żychliński
  Oliwia Dubisz
  Julia Staniewska
  Nowicki Kacper
  Jakub Biesiadecki
  Kacper Marciniak
  Jakub Gorzelanny
  Jakub Nowak
  Klasa Va
  Zuzanna Gościniak
  Wiktoria Warkocka
  Aleksandra Zajfert
  Dominika Jakubek
  Wiktoria Niemiec
  Emilia Paterek
  Klasa VB
  Zuzanna Stasiak
  Mateusz Glinkowski
 • Jak co roku z okazji Walentynek ruszyła Poczta Walentynkowa!

  13 lutego w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę walentynkową. Wszyscy uczniowie klas I – VI oraz przedszkolacy mogli obdarować sympatyczną kartką swoje koleżanki i kolegów. Kartki Walentynkowe wykonane przez uczniów świetlicy szkolnej można było zakupić i wrzucić do specjalnej skrzynki, która znajdowała się przy bibliotece szkolnej. Walentynki zostały doręczone adresatom przez Walentynkowych Listonoszy 13 lutego 2015r.

  Samorząd Uczniowski dziękuje za miłą zabawę.
  Patrol ekologiczny Trójki ruszył do akcji

  Samorząd uczniowski w naszej szkole bierze udział w projekcie i konkursie "Drugie Życie Baterii", organizatorem akcji jest ERP Batteries Poland Sp. z o.o. Naszym zadaniem jest poszerzenie wiedzy na temat elektrośmieci, zachęcenie do zbierania baterii, prawidłowego postępowania z nimi i zbierania oraz przekazywania odpowiednim firmom.

  Mamy do wykonania wiele zadań, na razie się uczymy, o kolejnych etapach będziemy informować na bieżąco! Trzymajcie za nas kciuki, mamy nadzieję, że razem z nami zadbacie o nasze środowisko.

  Na razie zbierajcie baterie! Nie wyrzucajcie ich do kosza na śmieci! Są bardzo niebezpieczne!

  Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji. Mamy nadzieję, że się sporo nauczycie!

  https://prezi.com/q8b14w96tosd/patrol-ekologiczny/

  RSU
  Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście

  Nie tylko panny na wydaniu chcą dowiedzieć się więcej na temat swojej przyszłości. Tradycją naszej szkoły są coroczne andrzejki. 25 listopada bawiły się oddziały przedszkolne oraz uczniowie z klas I – III, natomiast klasy IV – VI swoje święto miały 27 listopada. Wróżby przygotowali harcerze z naszego hufca. Przepowiadali przyszłość jak prawdziwi wróżbici. Wielu dowiedziało się, gdzie w przyszłości będą mieszkać, jaki zawód będą wykonywać oraz jakie imię nosi przyszły ukochany. W przerwie między wróżbami swoje emocje można było stracić na dyskotece, a pragnienie ugasić owocowymi sokami. Wszyscy wychodzili z wypiekami na policzkach, to nic, że za rok imię ukochanego się zmieni, a wymarzony zawód będzie inny, ale frajda ciągle taka sama.

  RSU
 • Dyskoteka andrzejkowa

  W naszej szkole "Andrzejki" cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. 25 listopada dla klas I - III Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował dyskotekę andrzejkową, na którą licznie przybyły dzieci. Podczas imprezy uczniowie mieli okazję poznać swoją przyszłość przepowiedzianą przez wróżki. W ich rolę wcieliły się uczennice z klasy V oraz harcerki z koźmińskiego hufca. Wróżby wprowadziły dzieci w świat magii, a zabawa taneczna dostarczyła wiele radości.

  Wszyscy wspaniale się bawili, uśmiechy nie znikały z twarzy. Szkoda, że to magiczne popołudnie tak szybko minęło.
 • Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?

  Wszystkie Kolory Świata

  Z inicjatywy Rady Samorządu Uczniowskiego nasza szkoła przystąpiła do ważnego projektu WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF jest Majka Jeżowska.

  W ramach akcji będziemy przygotowywać charytatywne, szmaciane laleczki Unicef. Każda laleczka będzie miała swoją tożsamość, kraj pochodzenia, kolor skóry, a także wiek i imię, które umieścimy w "akcie urodzenia".

  Pieniądze ze sprzedaży laleczek zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom z Sudanu Południowego, kraju objętego działaniami wojennymi i głodem.

  Pomaganie może być przyjemnością.
  Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji.

  Bliższe informacje oraz harmonogram działań można uzyskać u opiekunów RSU.

  Katarzyna Mikołajczak

  ŚNIADANIÓWKI "KUBUSIA" DLA WSZYSTKICH DZIECI W TRÓJCE

  Marka Kubuś od roku konsekwentnie wspiera ideę drugiego śniadania, edukując i inspirując w tym zakresie mamy oraz ich dzieci.

  W ubiegłym roku, Kubuś stworzył "Manifest Drugiego Śniadania":

  • Drugie Śniadanie nigdy nie jest nudne.
  • Drugie Śniadanie chodzi do szkoły, ale nie wraca.
  • Drugie Śniadanie nie bawi się w chowanego.
  • Drugie Śniadanie ma jednodniową datę ważności.
  • Drugie Śniadanie źle znosi leżakowanie za tapczanem.
  • Kanapka na drugie śniadanie nie musi dojrzewać.

  "Po Pierwsze drugie śniadanie" to wyjątkowy konkurs, dzięki któremu szkoły w całej Polsce mogły zaangażować się w inicjatywę promującą spożywanie przez dzieci drugiego śniadania. Zadaniem najmłodszych uczniów było przygotowanie ilustracji do jednego z haseł manifestu w formie zewnętrznej dekoracji szkolnego budynku. W naszej szkole w konkursie brały udział dzieci z klasy II b oraz świetlicy szkolnej. Pod czujnym okiem opiekunek pań Beaty Minty i Agnieszki Koniecznej wykonały one pracę plastyczną w formacie 4/7 metrów, która została wyeksponowana na budynku sali gimnastycznej. Następnie zrobiono zdjęcie, które zostało umieszczone na stronie konkursu.

  Akcja miała na celu promowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci poprzez zaangażowanie ich w plastyczną aktywność. W nagrodę za wykonanie zadania, Kubuś przygotował nagrody - śniadaniówki, które trafiły do wszystkich uczniów w naszej szkole.
 • Komunikat Rady Samorządu Uczniowskiego

  RSU informuje, że nadal w szkole prowadzona jest zbiórka plastikowych nakrętek, zużytych baterii.

  Przeliczone nakrętki i baterie można przynosić w pierwszy poniedziałek miesiąca: (01.12.2014, 12.01.2015, 02.02.2015, 02.03.2015, 06.04.2015, 04.05.2015, 01.06.2015).

  Do woreczka z nakrętkami lub bateriami należy dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem, klasą, oraz liczbą sztuk.
  Debatę czas zacząć!

  W czwartek 2 października gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli samorządów szkolnych ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy oraz z koźmińskiego gimnazjum wraz z opiekunami. Celem spotkania była wymiana doświadczeń na temat działalności samorządowej w szkołach. Naszych wypowiedzi wysłuchała Kristina z Malezji oraz Nguyen z Wietnamu. One również zabrały głos w dyskusji, bardzo ciekawie opowiadając o swoich krajach oraz szkołach, do których uczęszczały. Naszym wypowiedziom przysłuchiwały się z wielką uwagą, ponieważ w ich szkołach uczniowie nie tworzą samorządów, a rolę organizacyjną różnych ciekawych imprez i uroczystości przejmują rodzice. Samorządności uczą się dopiero na studiach. Co kraj, to obyczaj.

  Jedno jest takie samo…….dyskoteka, na którą zaprosiliśmy wszystkich naszych gości, Przy wesołej muzyce była okazja do swobodnych rozmów, wymiany pamiątkowych wpisów. Zakończenie o godzinie 19.00 wszyscy poczuli jako wyjątkowo wczesne. Tym bardziej, że nauczyciele obiecali nie zadawać żadnych kłopotliwych pytań następnego dnia.
 • Ty też możesz pomóż!


  Z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego wstąpiliśmy do Klubu Szkół Unicef. Od teraz wraz z 700 innymi placówkami z całej Polski będziemy promować idee pomocy humanitarnej oraz praw dziecka. Wiele dzieci czeka na naszą pomoc. Mamy nadzieję, że wraz z wszystkimi uczniami z naszej szkoły zmienimy świat choćby o troszeczkę, a dzięki nam uśmiech rozpromieni twarz niejednemu dziecku. Już wkrótce weźmiemy udział w pierwszym naszym przedsięwzięciu "Wszystkie kolory świata". Szczegóły już w październiku, dokładnie śledźcie nasze wpisy. Liczymy na Was.

  Rada Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami

  Zapraszamy również do naszego "Kącika Unicef", w którym zamieszczać będziemy ważne materiały dotyczące praw dzieci oraz działalności Unicef. Zaglądajcie do gablotki RSU.
  Już wrzesień

  Bardzo szybko minęły wakacje, nadszedł nowy rok szkolny. Już od rana 1 września Koźmin zapełnił się uśmiechniętymi dziećmi w eleganckich strojach. Szkoła radosny gwar przyjęła z ulgą. Zdecydowanie zbyt długa cisza szkodzi jej murom.

  Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego została zainaugurowana mszą św. Spotkanie uczniów i rodziców z nauczycielami i dyrekcją szkoły w szkolnej sali gimnastycznej przebiegało w atmosferze niedowierzania, że dwa miesiące odpoczynku już się skończyły. Szczególnie przejęte tego roku były sześciolatki, które zostały przez wszystkich serdecznie powitane. Dumne i pewne siebie ruszyły na spotkanie ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami. Dreszczyk emocji udzielił się również rodzicom, którzy, chcąc przypomnieć sobie szkolne lata, wraz ze swoimi pociechami udali się na spotkanie z wychowawcami.

  Około południ a szkoła opustoszała, by już następnego dnia zapełnić się pełnymi energii i zapału do nauki dziećmi. KM
 • Podsumowanie konkursów zorganizowanych przez RSU w roku szkolnym 2013/2014

  "Zbiórka nakrętek plastikowych"

  1. miejsce – Kamila Tomajer kl. Va
  2. miejsce – Emilia Paterek kl. IV a
  3. miejsce – Jakub Borowczyk kl. II b

  "Zbiórka zużytych baterii"

  1. miejsce – Marcin Walczak – kl. IV b
  2. miejsce – Justyna Wojtkowiak kl. III a i Robert Wojtkowiak kl. I b
  3. miejsce – Lena Maćkowiak kl. IV a

  "Zbiórka puszek aluminiowych"

  1. miejsce – Kacper Misterski kl. I b
  2. miejsce – Oliwia Garkowska kl. III a
  3. miejsce – Anna Michalska kl. III b  "Powiedz mi, a zapomnę, pokaż - a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!"

  Konfucjusz

  25 czerwca 2014 zakończono projekt edukacyjny DZIECI – DZIECIOM, którego organizatorem była Rada Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

  Głównym założeniem programu było przekazanie przez starszych uczniów dzieciom podstawowej wiedzy o różnych zainteresowaniach uczniów. Program składał się z trzech tematów:

  1. Nasza mała Ojczyzna – Koźmin Wlkp.
   Poprzez realizację tego tematu uczniowie naszej szkoły pragnęli pokazać dzieciom wiedzę o Koźminie, mieście, w którym mieszkają, zabytkach i instytucjach pełniących ważną rolę w życiu społecznym danego środowiska.
  2. Mali badacze - eksperymenty i doświadczenia
   Celem tego tematu było rozbudzenie ciekawości otaczającego świata oraz nauczenie dzieci prowadzenia obserwacji i wyciągnięcie wniosków z doświadczeń i eksperymentów.
  3. Zaczarowany ołówek
   Głównym celem było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych poprzez różnorodne działania plastyczne.

  W projekcie ujęto działania edukacyjne dostosowane do wieku dzieci i ich możliwości poznawczych.
 • Podsumowanie konkursów zorganizowanych przez RSU
  w roku szkolnym 2012/2013

  "Zbiórka puszek aluminiowych"

  1. miejsce – Oliwia Garkowska kl. II a
  2. miejsce – Lena Maćkowiak kl. III a
  3. miejsce – Emilia Paterek kl. III a

  "Zbiórka zużytych baterii"

  1. miejsce – Oliwia Gajewska – kl. III b
  2. miejsce – Marcin Walczak – kl. III b
  3. miejsce – Ola Sędzik – 0 a

  "Zbiórka nakrętek plastikowych"

  1. miejsce – Kamila Tomajer kl. IV a
  2. miejsce – Katarzyna Wawrzyniak kl. V a
  3. miejsce – Katarzyna Wałęsa – O a • Walentynki

  Nadszedł oczekiwany przez wszystkich dzień - Walentynki. Uczniowie to święto wzięli sobie naprawdę do serca i dlatego próbowali to uczcić. Samorząd uczniowski zorganizował wiele interesujących atrakcji. W szkole odbył się konkurs na "Najładniejszą kartkę walentynkową". Uczniowie mogli wykazać swoje umiejętności techniczne i rysunkowe, jak i pomysłowość. Zakochani mogli wyznać swoją miłość poprzez wysłanie kartki walentynkowej. Samorząd trafił tą atrakcją prosto w dziesiątkę. A najbardziej wszystkim spodobało się, że uczeń który był ubrany na czerwono nie był pytany. W szkole było czerwono ja nigdy, a nauczyciele mogli odpocząć od wpisywania ocen za odpowiedzi. To były naprawdę niesamowity dzień. Wszyscy będą go naprawdę dobrze wspominać.

  Najlepsze prace w klasach 0 – III wykonali:

  • Jakub Waleński kl. II b
  • Cyprian Panek kl. 0 b
  • Zosia Stępniak kl. I b
  • Marysia Purczyńska kl. 0 b
  • Antosia Polcyn kl. I a
  • Wiktoria Niemiec kl. III a
  • Michał Niemiec kl. I b
  • Julia Staniewska kl. II b
  • Maciej Gawroński kl. II a

  Nagrodzeni uczniowie w klasach IV – VI:

  • Dawid Grzonka kl. IV a
  • Amanda Grzonka kl. V a
  • Marcin Musialski kl. VI a
  • Dominika Staniewska kl. VI a
  • Jakub Juszczak kl. IV b
  • Hubert Pankiewicz kl. IV a
  • Beata Staniewska kl. V b
  • Weronika Krawczyk kl. VI b
  • Joanna Waleńska kl. V a
  • Patrycja Kaźmierczak kl. VI b
  • Klaudia Konieczna kl. VI b

  Julia Purczyńska
  Konkurs "Świąteczna gazetka"

  Samorząd Uczniowski zorganizował z okazji Świąt Bożego Narodzenia konkurs "Świąteczna gazetka".

  Komisja przyznała następujące miejsca:

  • klasy 0 zdobyły wyróżnienia,
  • I miejsce – kl. III a, II a,
  • II miejsce – kl. III b, kl. I b,
  • III miejsce – kl. II b, I a.

  Natomiast w klasach IV – VI:

  • I miejsce zdobyły klasy V b, IV a,
  • II miejsce – kl. VI a, kl. VI b i kl. V a.

  Wszystkie klasy otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.
 • Konkurs "Świąteczna kartka"

  Samorząd Uczniowski z okazji Świąt Bożego Narodzenia zorganizował konkurs "Kartka świąteczna". Najładniejsze kartki zostały wysłane do nauczycieli emerytów z naszej szkoły. Oto nazwiska osób, które otrzymały wyróżnienie w powyższym konkursie:

  • Kl. O b – Kasia Niemiec, Nikola Ptak, Kasia Domagała, Olimpia Warkocka i Marysia Mazur,
  • Kl. II a – Justyna Wojtkowiak i Maciej Gawroński,
  • Kl. II b – Oliwia Dubisz i Julia Staniewska,
  • Kl. III b – Karolina Budzińska, Zuzia Stasiak, Żaneta Rogowska, Oliwia Kucharska i Mateusz Glinkowski,
  • Kl. IV a – Łukasz Styburski,
  • Kl. V a – Asia Waleńska i Mikołaj Jakubiak,
  • Kl. V b – Beata Staniewska,
  • Kl. VI a – Dominika Staniewska,
  • Kl. VI b – Zuzia Nowacka.

  Gratulujemy uczniom, którzy otrzymali wyróżnienia.
 • "SZKOŁO POMÓŻ I TY"

  Co roku nasza szkoła brała udział w akcji charytatywnej niosącej pomoc potrzebującym. Mam nadzieję, że i w tym roku nas nie zabraknie. Tegoroczna edycja ma na celu pomoc 18-letniemu Szymonowi Czechowskiemu, który stracił palce prawej dłoni w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Proteza dla niego kosztuje 42 600 zł. Niestety przekracza ta kwota możliwości finansowe jego rodziców. Pomóżmy Szymonowi zrealizować marzenia o skończeniu szkoły i zdobyciu upragnionego zawodu rolnika-mechanika. Dzięki ofiarności i dobroci ludzi o otwartym sercu zależeć będzie jego powrót do sprawności.

  Akcja rozpoczęła się 01.09.2012r. i będzie trwać do 23.06.2013r. W tym czasie na terenie szkoły rozprowadzane będą cegiełki ze sprzedaży, których dochód będzie przeznaczony właśnie dla Szymona. Dla najaktywniejszych szkół przewidziane są nagrody – laptopy.

  Liczę na Waszą dobroć i wrażliwe serca!

  MZ
  RSU 2011/2012

  • Przewodnicząca – Agnieszka Kaczyńska
  • Z-ca przewodniczącej – Marcin Kasperkowiak
  • Skarbnik – Jakub Kaczyński
  • Sekretarz – Bartosz Styburski
  • Sekcja rozrywki - Julia Grzesiak, Jessica Szajda
  • Sekcja fotograficzna – Mateusz Maleszka, Bartosz Kucharski
  • Sekcja gospodarcza – Stanisław Styburski, Kacper Nowak, Krystian Woźny
  • Gablotka RSU – Julia Purczyńska, Marianna Michalska, Wiktoria Krysztofiak
  • Kronika RSU – Marcelina Szewczyk, Urszula Idkowiak
  • Łącznik z gazetką szkolną – Zuzanna Juszczak  Podsumowanie konkursów zorganizowanych przez RSU

  "Zbiórka puszek aluminiowych"

  • I miejsce – Lena Maćkowiak kl. II a,
  • II miejsce – Oliwia Garkowska kl. I a,
  • III miejsce – Kacper Aleksandrowicz kl. O b, Michał Szpakowski kl. V b,
  • Wyróżnienia – Justyna Wojtkowiak kl. I a, Maciej Gawroński kl. I a, Anna Michalska kl. I b, Wojciech Minta kl. III b,
   Jakub Górak kl. V b

  "Zbiórka etykiet od herbaty Lipton"

  • I miejsce – Agata Stanisławska kl. O a,
  • II miejsce – Adam Głuch kl. VI b,
  • III miejsce – Lena Maćkowiak – kl. II a,
  • Wyróżnienia – Marcelina Szewczyk kl. V b, Agnieszka Kaczyńska kl. VI a, Gabrysia Ulka kl. I a, Przemysław Wieczny kl. I a

  "Zbiórka zużytych baterii"

  • I miejsce – Jakub Garsztka kl. O b,
  • II miejsce – Emilia Paterek kl. II a,
  • III miejsce – Kacper Wojciechowski kl. O b,
  • Wyróżnienia – Justyna Wojtkowiak kl. I a, Marcin Walczak kl. II b, Oliwia Garkowska kl. I a

  "Zbiórka nakrętek plastikowych"

  • I miejsce – Alicja Grygiel kl. III b,
  • II miejsce - Kamila Tomajer kl. III a,
  • III miejsce – Wiktoria Stasiak kl. O a, Emilia Paterek kl. II a,
  • Wyróżnienia – Przemysław Wieczny kl. I a, Adrianna Maciejewska kl. VI b, Szymon Taszarek kl. O a  Konkursy zorganizowane przez RSU z okazji Świąt Wielkanocnych

  Samorząd Uczniowski z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych zorganizował konkurs dotyczący wystroju klas oraz na najpiękniejszą kartkę wielkanocną.

  Wyróżnienia w konkursie "Najpiękniejsza kartka wielkanocna" otrzymali:

  • Natalia Grzemska, Gabryś Kostuj, Maciej Gawroński (kl. I a),
  • Anna Michalska (kl. I b),
  • Emilia Paterek (kl. II a),
  • Karolina Budzyńska (kl. II b),
  • Patrycja Janicka, Marcin Musialski (kl. V a),
  • Filip Urbaniak (kl. V b),
  • Marianna Michalak (kl. VI b).

  Komisja oceniająca "Świąteczny wystrój klas" przyznała wyróżnienia:

  • klasie II a (wychowawstwo p. Ewa Szymczak),
  • oddziałowi 0 b (wychowawstwo p. Kamila Drejkarz),
  • klasie V b (wychowawstwo p. Alicja Gawrońska),
  • klasie VI b (wychowawstwo p. Małgorzata Garlińska).

  Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców.
  Konkursy zorganizowane przez Samorząd Uczniowski
  z okazji Świąt Bożego Narodzenia

  "Najciekawsza kartka świąteczna"

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia został zorganizowany dla uczniów klas I – VI konkurs na "Najciekawszą kartkę świąteczną". Napłynęło wiele ciekawych prac. Część z nich została przekazana pracownikom naszej szkoły, przebywających na emeryturze wraz z życzeniami świątecznymi.

  Uczniowie, którzy zdobyli I miejsce:

  • kl. I a – Justyna Wojtkowiak i Maciej Gawroński
  • kl. I b – Julia Staniewska, Anna Michalska, Ruben Alves, Mateusz Kowański
  • kl. II b – Jakub Zmyślony
  • kl. III a – Dawid Grzonka
  • kl. III b – Wojciech Minta
  • kl. IV a – Amanda Grzonka, Joanna Waleńska, Mikołaj Jakubiak
  • kl. IV b – Beata Staniewska
  • kl. V a – Dominika Staniewska
  • kl. V b – Julia Obecny
  • kl. VI b – Adrianna Maciejewska.

  Wyróżnienia otrzymali:

  • kl. I b – Zofia Maciejewska, Zuzanna Józefiak, Zuzanna Grzelak, Jakub Biesadecki, Kacper Marciniak, Jakub Waleński
  • kl. II a – Emilia Poterek
  • kl. III a – Adrian Jankowski
  • kl. IV b – Natalia Szymczak
  • kl. V b – Filip Urbaniak
  • kl. VI a – Wioletta Bakalarz.

  Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.


  "Najciekawszy wystrój klas"

  Członkowie komisji oceniającej świąteczny wystrój klas mieli trudne zadanie do wykonania. Wszystkie klasy zostały pięknie przystrojone. Brano pod uwagę dekorację na drzwiach, oknach, wykonanie gazetki oraz ogólny wygląd klasy. Ostatecznie I miejsce zdobyła kl. O a – (wychowawca L. Majdecka), II miejsce – kl. V b (wychowawca A. Gawrońska) i III miejsce – kl. I b (wychowawca I. Krzyminska). Nagrody dla zwycięskich klas ufundowała Rada Rodziców.
  Andrzejki

  Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała 22 listopada dla uczniów klas IV – VI dyskotekę z okazji Andrzejek. Uczniowie klas I – III bawili się 23 listopada. W czasie dyskoteki można było sobie powróżyć. Koźmińscy harcerze zorganizowali wróżby andrzejkowe między innymi: serce z imionami przyszłych małżonków, lanie wosku, czytanie z dłoni przyszłości. Przebyło na nią dużo uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Każdy na pewno dobrze się bawił.