Logo SP nr 3


Jeśli chcesz:

 • w spokoju odrobić lekcje
 • spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów
 • uczestniczyć w różnych zajęciach
 • rozwinąć swoje zainteresowania
 • wziąć udział w ciekawych konkursach
 • porozmawiać
 • ...przyjdź do nas!

Zobacz jak spędzamy czas!

Zapraszamy wszystkie dzieci od poniedziałku do piątku od 6.30 do 16.00.

Godziny pracy świetlicy:
Z życia świetlicy szkolnej
2017/2018
 • Z życia świetlicy szkolnej
  2016/2017

 • Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej świętowali Tłusty czwartek. Klasy pierwsze i drugie podczas zajęć świetlicy tematycznej wykonywali pracę plastyczną pt. "Mój wymarzony pączek". Natomiast starsi uczniowie wykonywali pączki wykonane z gazet, ozdobione farbowanym ryżem. Podczas pracy było dużo śmiechu i radości, a niektórzy chcieli nawet skosztować naszych dietetycznych pączków.
 • Z życia świetlicy szkolnej
  2015/2016
 • Z życia świetlicy szkolnej
  2014/2015


  Los rękę do darów szczodrą
  niech szczęścia da Wam kwiat,
  za Wasze oczy i dobroć,
  którą rozjaśnia kwiat…

  "Małe, duże i średniaki wszystkim mamom ślą buziaki"

  Przedostatni tydzień maja to tydzień poświęcony rodzinie. Rozmawiamy o swojej rodzinie, o tym, jakie mamy obowiązki i jak możemy pomagać w domu. Czytamy wiersze i opowiadania poświęcone rodzinie. Przygotowujemy laurki na Dzień Matki. Wykonujemy z tej okazji różnorodne prezenty.
 • "UCZYMY SIĘ TOLERANCJI"
 • "Przyjście wiosny"
  (fragment)

  "Naplotkowała sosna,
  że już zbliża się wiosna
  Kret skrzywił się ponuro:
  przyjedzie pewno furą...
  jeż się najeżył srodze
  Raczej na hulajnodze.
  Wąż sykną:
  - ja nie wierzę,
  przyjedzie na rowerze.
  Kos gwizdnął:
  Wiem coś o tym,
  przyleci samolotem(...)
  A wiosna przyszła pieszo
  Już kwiaty z nią się śpieszą,
  już trawy przed nią rosną i szumią
  Witaj wiosno."

  Jan Brzechwa

  Wiosna zawitała do naszej świetlicy na dobre.

  W tym roku Pani wiosna się nie spóźniła, punktualnie zapukała do drzwi naszej szkolnej świetlicy. Weszła w blasku promieni słonecznych, które sprawiły, iż na twarzach dzieci pojawił się wiosenny uśmiech. Pojawiły się kolorowe wiosenne kwiaty namalowane przez dzieci oraz piękne, bociany.

  Agnieszka Konieczna
 • "Gry i zabawy ruchowe"

  "Ideałem wychowania jest tak ukształtowane dziecko, aby jak najlepiej i najwszechstronniej było przygotowane do życia, to znaczy dawało sobie radę w różnych sytuacjach życiowych, a te wymagają siły, wytrzymałości, zręczności, odporności i hartu, wiedzy i różnych umiejętności."

  Roman Trześniowski

  Gry i zabawy ruchowe są jedną z najbardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych dla dzieci. Właściwe ukierunkowanie tej ulubionej formy ruchu może spowodować duży wzrost podstawowych sprawności ruchowych u dzieci. Współdziałanie w grupie w trakcie gier i zabaw kształtuje charakter dziecka: umiejętność zgodnej zabawy, odpowiedzialność indywidualną i grupową oraz umiejętność przegrywania i wygrywania. Wszystkie dzieci bardzo aktywnie i chętnie uczestniczyli w grach i zabawach. Dużą radością dla dzieci są gry i zabawy z chustą Klanza.

  Agnieszka Konieczna
 • Dzień Babci i Dziadka

  "Co to jest w dziadkach, że są tak kochani? Chciałbym powiedzieć, że dziadkowie są darem Boga dla dzieci. I jeśli dzieci mogą zobaczyć, usłyszeć i poczuć to, co ci ludzie mają do zaoferowania, mogą dojrzewać w szybkim tempie".

  Bill Cosby

  Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Z tej okazji dzieci w świetlicy szkolnej wykonywały na zajęciach plastycznych laurki dla Babci oraz dla Dziadka.

  Agnieszka Konieczna
 • PRZYGOTOWUJEMY SIĘ DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA
 • "Origami to czarodziejski świat, w którym każdy odkryje
  dla siebie radość tworzenia"

  (Zulal Ayture – Sheele)

  Na zajęciach plastycznych w świetlicy szkolnej oraz świetlicy tematycznej rozpoczęliśmy przygodę z origami. Dzieci dzięki origami rozwijają swoje zainteresowania, doskonalą sprawność manualną, pobudzają swoją wyobraźnię. Origami daje dzieciom dużo zadowolenia, satysfakcji i poczucia szybkiego osiągania sukcesu. Cudowne prace, bardzo kolorowe można podziwiać na szkolnym korytarzu.

  Agnieszka Konieczna
 • We wtorek 04.11.2014 dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicy tematycznej zbierały informacje o zbliżającym się święcie 11 listopada. Pod czujnym okiem wykonywały biało-czerwone kotyliony oraz naszą narodową flagę.

  Agnieszka Konieczna
 • JESIENNE CZYTANIE
  STARSI MŁODSZYM

  Wtorek był niezwykłym dniem. Dziewczynki z klasy IV a Justyna Wojtkowiak i Oliwia Garkowska czytały swoim młodszym kolegom i koleżankom niezapomniane wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej oraz bajki Disneya. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem. Przepojone humorem, radością wiersze bardzo przypadły do gustu uczestnikom świetlicy. Swoje wrażenia przedstawili w pięknych pracach plastycznych. Poza tym dyskusje o ulubionych bajkach trwały do samego końca zajęć.

  Trzeba pamiętać, że czytanie rozwija umiejętność wysławiania się, uczy myślenia, wyrabia cierpliwość oraz pobudza wyobraźnię!

  Agnieszka Konieczna
 • W ŚWIETLICY TEMATYCZNEJ
  WSPÓLNIE GRAMY I ŚPIEWAMY

  Muzyka łagodzi obyczaje, jest świetnym sposobem na rozładowanie emocji, wyrażenie siebie, pobudza nasz mózg do pracy oraz rozwija wyobraźnię. Muzyka nadaje barwy naszemu życiu, dlatego najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas pierwszych mieli okazje w świetlicy tematycznej poznać podstawowe chwyty gry na gitarze jej budowę oraz wspólnie grać i śpiewać z uczennicą klasy IVA Natalią Grzemską.

  Zadowolenie i uśmiech na twarzy dzieci jest dla nas najważniejszy, bo jak mówi Janusz Korczak, "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

  Agnieszka Konieczna
 • Nasza świetlica szkolna ma bardzo interesujący plan pracy, dlatego przybywa do niej coraz więcej dzieci. To tutaj mogą one w spokoju odrobić zadania domowe i porozmawiać z rówieśnikami, jak również z wychowawcami. Codziennie organizowane są zajęcia tematyczne oraz gry i zabawy według zainteresowań uczniów. Nierzadko odbywają się konkursy. Zobaczcie sami, jak dzieci spędzają u nas czas wolny!

  Kinga Bura

 • Już wkrótce wstawimy więcej zdjęć.
  Życzymy miłego oglądania!