Sześciolatek w przyjaznej szkole – wyróżnienie dla Trójki

Już niedługo w ławkach szkolnych obowiązkowo zasiądą dzieci sześcioletnie. Aby dobrze czuły się w murach naszej szkoły, rodzice i nauczyciele oraz starsi uczniowie czynią wiele starań. Mamy się czym pochwalić, wobec tego już po raz drugi wzięliśmy udział w II edycji konkursu "Mam 6 lat" ogłoszonego przez MEN.
Jego celem jest promowanie i upowszechnianie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I – III, którzy rozpoczęli naukę w wieku sześciu lat. Zosia Gryska, Zosia Stempniak, Zuzia Stasiak oraz Mateusz Kowański, wykonali piękne prace konkursowe, natomiast Rada Rodziców przygotowała prezentację multimedialną, nt. "Sześciolatek w przyjaznej szkole". Prezentacja ukazała warunki, jakie zostały stworzone dla najmłodszych uczniów, ich sukcesy oraz ciekawe inicjatywy podejmowane przez nauczycieli i rodziców, które sprawiają, że nasza szkoła jest w pełni przygotowana, aby naukę w niej podjęły sześciolatki.

Wojewódzka Gala odbyła się w auli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. M. Karłowicza w Poznaniu 7 marca 2013 roku. Wzięła w niej udział dyrektor Arleta Szkudlarek, przewodnicząca Rady Rodziców Wioleta Stasiak, przedstawiciel Rady Pedagogicznej Danuta Wawrzyniak oraz troje uczniów.
Kapituła konkursu doceniła starania naszej szkoły, przyznając wyróżnienie dla Rady Rodziców za przygotowaną prezentację multimedialną, a nagrody wręczyła pani Elżbieta Walkowiak Wielkopolski Kurator Oświaty.

Podczas gali nasza prezentacja była przedstawiana zaproszonym gościom, mieliśmy niezwykłą satysfakcję, że praca rodziców i nauczycieli zyskała uznanie i z dumą oglądaliśmy zdjęcia z organizowanych imprez w naszej szkole, z uśmiechem patrzyliśmy na dzieci, które z nieukrywaną radością oglądały znajome twarze. Cieszymy się, że nasze codzienne starania zostały docenione.