Logo SP nr 3

Konkursy matematyczne

Pod koniec roku szkolnego uczniowie z klas IV – VII wzięli udział w następujących konkursach o tematyce matematycznej:

 • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny – uczeń klasy V Robert Wojtowiak otrzymał wynik bardzo dobry w kategorii Beniamin (klasy piąte i szóste),
 • Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka.Plus - Wiktoria Stasiak (kl. VI) – laureat I stopnia z wyróżnieniem, Jakub Pawlak (kl. IV) – laureat III stopnia, Antonina Kucharska (kl. IV) – laureat III stopnia, Amelia Ziętkiewicz (kl. IV) laureat – IV stopnia, Antoni Lisek (kl. IV) laureat – V stopnia,
 • "Ile matematyki w sztuce?" – wyróżnienia Wiktoria Michalak (kl. IV), Robert Wojtowiak (kl. V), Agata Szymczak (kl. VI), Katarzyna Kubacka (kl. VI), Justyna Wojtkowiak (kl. VII), Maciej Gawroński (kl. VII),
 • "Odkryj matematykę na wycieczkę" (zrealizowany w ramach projektu eTwinning „Matematyka w podróży”) – wyróżnienia Patryk Gurzyński (kl. IV), Aisha Drammen (kl. IV), Urszula Gościniak (kl. V), Robert Wojtkowiak (kl. V), Zofia Stempniak (kl. VI), Justyna Wojtkowiak (kl. VII), Paulina Stempniak (kl. VII),
 • "Międzyszkolny Konkurs Matematyczno – Ekologiczny" (zrealizowany w ramach projektu „Marzec miesiącem matematyki”) – II miejsce Agnieszka Szpakowska (kl. V), Nikola Ptak (kl. V), Zuzanna Jakubiak (kl. V), Martyna Kot (kl. V), Robert Wojtowiak (kl. V), Jakub Borowczyk (kl.VI), Kacper Wojciechowski (kl. VI),
 • "Liczby i działania" – I miejsce Robert Wojtowiak (kl. V), II miejsce – Jakub Borowczyk i Kacper Wojciechowski (kl. VI), III miejsce – Kacper Gościaniak,
 • "Feynmanki 2018" (zorganizowany przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG oraz GWO) – udział członkowie kółka matematycznego kl. IV c oraz Robert Wojtkowiak (kl. V) i Justyna Wojtkowiak (kl. VII).

Nauczyciele matematyki cieszą się z licznego udziału naszych uczniów w projektach i konkursach matematycznych. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.

Alicja Gawrońska
 • Uczniowie z Trójki w finale konkursu "Internetowa Liga Łamigłówkowa"

  18 czerwca odbył się finał konkursu "Internetowa Liga Łamigłówkowa". Jego organizatorem było Centrum Popularyzacji Matematyki "SIGNUM" przy Wydziale Informatyki Politechniki Białostockiej. Do finału zakwalifikowało się siedmiu uczniów, w tym pięciu z naszej szkoły. Byli to: Maciej Gawroński, Zofia Stempniak, Paulina Stempniak, Justyna Wojtkowiak i Robert Wojtkowiak, którzy pod opieką nauczycieli Alicji Gawrońskiej i Elżbiety Wojtkowiak udali się do Białegostoku. Dr inż. Rajmund Stasiewicz z Politechniki Białostockiej w niedzielne popołudnie zapoznał finalistów z grami: "Ubongo" i "Prawa dżungli". Uczniowie wzięli udział w Turnieju Gier. Cieszymy się, że I miejsce zdobył Robert Wojtkowiak uczeń klasy piątej z naszej szkoły. Mieliśmy okazję spróbować podlaskich specjałów, a pozostali uczestnicy naszych wielkopolskich. Ponadto uczestniczyliśmy w koncercie „Prosimy nie wyrywać foteli” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Była to niezwykła historia muzyki rozrywkowej. Wieczorem udaliśmy się na spacer, aby podziwiać uroki Białegostoku. W poniedziałek odbył się finał konkursu, w którym II miejsce zdobył Robert Wojtkowiak, a Zosia Stempniak – III miejsce. Roberta pokonała uczennica liceum. Jest to kolejny matematyczny sukces tego ucznia, który w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny otrzymał wynik bardzo dobry w kategorii Beniamin (klasy piąte i szóste). Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami zwiedzili interaktywną wystawę matematyczną "Wszystko jest ... liczbą", która odbywa się w ramach Podlaskich Dni Matematyki. Jest ona zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Matematyczne Oddział Białostocki i Politechnikę Białostocką przy wsparciu Miasta Białystok i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ponadto mieliśmy okazję zapoznać się nowoczesną biblioteką Politechniki Białostockiej. Cieszymy się, że mimo tak dalekiej podróży wszyscy wrócili zadowoleni z możliwości zgłębiania tajników matematyki, kolejnymi sukcesami uczniów na koncie. Wyjazd okazał się niesamowitą przygodą dla uczniów i nauczycieli. Było to możliwe dzięki pomocy Burmistrza Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Macieja Bratborskiego, Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole oraz rodziców uczniów biorących udział w finale, którzy dofinansowali nasz wyjazd, za co serdecznie dziękujemy.

  Alicja Gawrońska i Elżbieta Wojtowiak
 • W dniu 25 maja 2018 roku odbył się finał XIX edycja ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego "Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro" pod hasłem – "Tajemnice karbońskich lasów". Troje uczniów: Oskar K. z klasy IV a, Piotr W. z klasy IV c oraz Agata Sz. z klasy VI b otrzymało wyróżnienia i wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród w Oddziale Dolnośląskim Państwowego Instytutu Geologicznego we Wrocławiu.

  Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat przeszłości naszej planety i potrafili w formie plastycznej przedstawić wydarzenia z okresu karbonu ery paleozoicznej.
 • Wyniki konkursu "MÓJ WYMARZONY ZAWÓD"

  W kwietniu 2018 r. z inicjatywy doradcy zawodowego ogłoszony został konkurs "Mój wymarzony zawód", skierowany do dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniów klas I - VII. Cele konkursu było podkreślenie wagi wyboru przyszłego zawodu w zgodzie z zainteresowaniami jak również rozwijanie kreatywności, wrażliwości i inwencji twórczej dzieci i młodzieży.

  Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas apelu, zorganizowanego w naszej szkole w dniu 21 czerwca 2018r.

  Kategoria klas I - III oddział przedszkolny
  I miejsce - Antonina Koperska klasa II a
  II miejsce - Anna Dubisz klasa I b
  III miejsce - Wiktor Bratborski klasa II a

  Kategoria klas IV - VII
  I miejsce - Zuzanna Józefiak klasa VII b
  II miejsce - Mateusz Kowański klasa VII b
  III miejsce - Antoni Banaszak klasa IV b
 • II MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
  DLA UCZNIÓW KLAS II – III "THE SMART HEADS"

  23 maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Koźminie Wlkp. odbyła się druga edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego "The Smart Heads", w której czwórka naszych uczniów z klas III wzięła udział. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy polegał na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej dowolnego członka lub członków Rodziny Królewskiej. W drugim etapie uczniowie rozwiązywali test, w którym musieli wykazać się m.in. znajomością gramatyki, pisaniem, czytaniem ze zrozumieniem oraz znajomością wyrażeń używanych w życiu codziennym. Nasi uczniowie ładnie poradzili sobie z wykonywaniem zadań konkursowych. Zostali obdarowani dyplomami i książkami.
  Gratulujemy!
 • XIV MIEJSKO – GMINNY
  KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  22 maja w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbyła się już XIV edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Języka Angielskiego. W tym roku w konkursie wzięli udział reprezentanci klas szóstych i siódmych, którzy sprawdzili swoje umiejętności w zakresie angielskiej gramatyki, słownictwa, wiedzy o kulturze oraz rozumienia tekstu pisanego.

  W konkursie brali udział uczniowie odznaczający się ogromną wiedzą w zakresie języka obcego. Reprezentowali oni następujące szkoły: Szkołę Podstawową z Borzęcic, Mokronosa, Szkołę Podstawową nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/ 1907 oraz Szkołę Podstawową nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego. Wśród przedstawicieli naszej szkoły znaleźli się: Agata Szymczak (kl. VI b), Zofia Gryska (kl. VI a), Gabriela Ulka (kl. VII a) oraz Jan Ulka (kl. VII a). Koordynatorkami konkursu były p. Agata Wyduba oraz p. Agnieszka Walczak-Gryska. Jak każdego roku konkursowe testy zostały przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego uczących w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wielkopolskim.

  Po intensywnym wysiłku umysłowym uczestnicy spędzili miło czas w kawiarence. Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni.

  Wyniki:

  Klasy szóste:
  I miejsce - Zofia Gryska – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
  II miejsce – Oliwia Kołaczkowska – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
  III miejsce – Weronika Zawodna - SP nr 1 Koźmin Wlkp.

  Klasy siódme:
  I miejsce – Marianna Bączyk – SP nr 1 Koźmin Wlkp.
  II miejsce – Gabriela Ulka – SP nr 3 Koźmin Wlkp.
  III miejsce – Jan Ulka - SP nr 3 Koźmin Wlkp.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok!
 • XIII Quiz Przyrodniczo - Ekologiczny

  30 kwietnia 2018 r. odbył się Quiz Przyrodniczo – Ekologiczny w Zespole Szkolno - Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach.

  Naszą szkołę reprezentowali drużynowo: Gabriela Wyduba z kl. II a, Oliwia Baszczyńska z kl. III c, Kacper Pluta z kl. IV b Uczestnicy pracowali w grupach i musieli wykazać się sporą wiedzą z zakresu ekologii i przyrody. Drużyny rozwiązywały zadania praktyczne i teoretyczne, które wymagały logicznego rozumowania, myślenia oraz dostrzegania zmian zachodzących w otaczającym nas świecie. Nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze zajmując drużynowo II miejsce. Uczniowie otrzymali książki o tematyce przyrodniczo - ekologicznej oraz dyplomy. Gratulujemy.

  Tekst: Danuta Wawrzyniak

  Foto: Beata Minta
 • Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruch Drogowym
  dla Szkół Podstawowych

  26 kwietnia 2018 roku w Krotoszynie odbył się powiatowy finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Natalia Grzemska, Oliwia Garkowska, Maciej Gawroński i Szymon Maciejewski. W konkursie brało udział 9 szkół podstawowych z powiatu krotoszyńskiego, które wygrały eliminacje gminne. Turniej składał się z kilku części – konkurencji teoretycznej: testu wiedzy z zakresu przepisów o ruch drogowym 25 pytań oraz 10 zadań z zakresu skrzyżowań. Następnie część dotycząca pierwszej pomocy, na końcu konkurencje praktyczne – jazda rowerem po torze sprawnościowym.

  Nasi uczniowie dzięki swojej wiedzy i umiejętnością zajęli 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy.
 • "MOJE ULUBIONE DRZEWO"

  19 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego "MOJE ULUBIONE DRZEWO" zorganizowanego przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Przyrodnicze BOREK przy współudziale M-GOK Borek Wlkp.
  Każdy uczestnik miał za zadanie całoroczną obserwację jednego drzewa.
  Komisja oceniała prace wg następujących kryteriów: realizacja zadań, wnikliwość obserwacji, walory artystyczne oraz estetyka wykonania.
  Wśród laureatów znalazło się 7 uczniów naszej szkoły.

  Kategoria KL. IV-VI
  III miejsce - Robert Wojtkowiak kl. V b
  Wyróżnienie - Piotr Jakubek kl. V b

  Kategoria KL. VII, GIMNAZJUM, KL. PONADGIMNAZJALNE
  I miejsce - Justyna Wojtkowiak kl. VII a
  Wyróżnienie - Zuzanna Józefiak kl. VII b
  Julia Staniewska kl. VII b
  Oliwia Garkowska kl. VII a
  Anna Michalska kl. VII b
 • VIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
  "MAŁY MISTRZ MATEMATYKI"

  17 kwietnia 2018 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny. Organizatorem konkursu byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej: Beata Minta, Danuta Wawrzyniak. W konkursie udział wzięli uczniowie klas trzecich ze szkół Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. Dyrektor szkoły Arleta Szkudlarek przywitała nauczycieli i dzieci. Następnie przekazała kopertę z zadaniami przewodniczącej komisji pani Beacie Mincie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w skład, której weszli nauczyciele z poszczególnych szkół.

  Laureaci konkursu:

  • I miejsce – Julia Wałęsa ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.,
  • II miejsce - Kacper Andrzejczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Borzęciczkach,
  • III miejsce- Aleksandra Błażejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907

  Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza MiG Koźmin Wlkp.

  Dyrektor szkoły wręczyła nagrody i dyplomy dzieciom, wszystkim jeszcze raz gratulowała i życzyła sukcesów.
 • VI KOŹMIŃSKI KONKURS TALENTÓW – TALENT 2018

  14 kwietnia w kinie "MIESZKO" odbył się Konkurs Talentów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy występowali podczas szkolnego Dnia Talentów. Byli to: Amelia Żak z kl. IV a, Urszula Gościniak z kl. V b, Aleksandra Smagoń i Maciej Gawroński z kl. VII a, którzy poprzez śpiew i muzykę pokazali swoje umiejętności. Ponadto swój talent plastyczny prezentowała Emilia Pater z kl. VII b. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Karina Bratborska, Mariola Malinowska, Agnieszka Flejsierowicz i Wojciech Pluta. Oceniano wyraz artystyczny, oryginalność, staranność wykonania i zaangażowanie na scenie. Cieszymy się, że nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień.
 • Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  Dnia 12 kwietnia br. uczniowie klasy VII a Oliwia Garkowska, Natalia Grzemska, Maciej Gawroński oraz Szymon Maciejewski wzięli udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla klas IV - VII. Uczniowie w części pierwszej musieli wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy. Natomiast druga część polegała na zaprezentowaniu umiejętności praktycznych, w której należało przejechać rowerem przez wyznaczony tor. Nasza drużyna spisała się znakomicie gdyż w generalnej klasyfikacji zajęła I miejsce i będzie reprezentować szkołę w eliminacjach powiatowych tego turnieju. Serdecznie gratulujemy.
 • "Teraz Dzieci Mają Głos"

  11 kwietnia 2018 r. na zaproszenie Ośrodka Kultury na projekcje konkursowe w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji "O!PLA" 2018 uczestniczyli nasi uczniowie z klas I¬-III. To konkurs filmowy, w którym jedynymi Jurorami są widzowie. Dzieci obejrzały dwa bloki filmowe po ok. 60 minut każdy (w sumie 15 filmów). Filmy cechowała różnorodność, morał, piękne historie i ciekawi bohaterowie, na widok których najmłodsi odbiorcy reagowali spontanicznie. Każdy blok kończył się głosowaniem na dwa najlepsze filmy. Dzieci z naszej szkoły najwięcej głosów oddały w pierwszym bloku na filmy: BAŚNIE&BAJKI POLSKIE "Małpa w kąpieli" Andrzeja Gosienieckiego i "Miłek z Czarnego Lasu" Eweliny Stefańskiej, a w drugim bloku "Osiedle" Magdaleny Bryll, Serafińskiego oraz BAŚNIE&BAJKI POLSKIE "O psach i kotach" Joanny Jasińskiej-Koronkiewicz. Jesteśmy ciekawi, czy wybrane przez dzieci z naszej szkoły filmy będą podobały się również ogólnopolskiej dziecięcej publiczności. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie wyników festiwalu.

  Tekst: Danuta Wawrzyniak

  Foto: Beata Minta
 • Wyniki konkursu "Bezpieczne ferie zimowe"

  Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych w domu i poza nim. Miał on kształtować właściwe postawy w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie wypoczynku zimowego, zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak i w domu. Konkurs miał także na celu pobudzenie wyobraźni dzieci, jak same mogą bezpiecznie wypoczywać, aby nie narażać siebie oraz innych na niebezpieczeństwa.

  I miejsce Maja Urna ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  II miejsce Joanna Patalas ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY
  III miejsce Patrycja Mitula Klasa IIa
  Wyróżnienie - Blanka Kuzia klasa Ib

  Gratulujemy!
  Agnieszka Konieczna
  Kamila Kieliba
 • XIII Międzyszkolny Konkurs
  Ortograficzny
  Mistrz Ortografii dla klas II - III

  26 marca 2018 r. odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Marii Konopnickiej w Borzęciczkach konkurs ortograficzny dla klas drugich i trzecich. Naszą szkołę reprezentowały: Gabriela Wyduba z klasy II a, Zofia Wasiak z klasy III b, Oliwia Baszczyńska z klasy III c wraz z opiekunami Iloną Krzyminską, Danutą Wawrzyniak. Konkurs przebiegał na dwóch poziomach w formie kart pracy. Po ich wykonaniu i sprawdzeniu przez komisję na każdym poziomie wyłoniono: Mistrza Ortografii, I Wicemistrza Ortografii i II Wicemistrza Ortografii. Nie było to łatwe zadanie, gdyż uczniowie reprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom.

  W klasach drugich Gabriela Wyduba uzyskała tytuł II Wicemistrza Ortografii. Brawo!!! Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.
 • WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

  Uczennica naszej Trójki, Zofia Gryska, jako jedyna przedstawicielka powiatu brała udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Zmagania językowe odbyły się 17 marca 2018 roku w Kaliszu, podczas których uczestnicy musieli wykazać się ogromnym zasobem wiadomości nie tylko w zakresie angielskiej gramatyki czy słownictwa, ale również szczegółową wiedzą dotyczącą krajów anglojęzycznych. Zosiu gratulujemy!
 • FINAŁ XXXIII WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU
  RECYTATORSKIEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
  I GIMNAZJUM POD HONOROWYM PATRONATEM
  WIELKOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY

  W sobotę, 17 marca 2018 r. odbył się w Poznaniu finał XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy stanęli na podium w etapie szkolnym i przeszli dalej w półfinale, a byli to: Krzysztof Patalas z klasy IIIc oraz Antonina Kucharska z IVc. Gratulujemy naszym uczestnikom, jesteśmy dumni, że zaprezentowali w Poznaniu recytacje na najwyższym poziomie!

  Życzymy kolejnych sukcesów!

  D. Wawrzyniak. i K. Bura
 • OGÓLNOPOLSKI KONKURS

  "Klikajbezpiecznie"

  9 marca 2018 r. uczniowie klasy 1b wraz z opiekunami - panią Lucyną Majdecką i panią Agnieszką Konieczną uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Klikaj bezpiecznie!”. Polegał on na przeprowadzeniu zajęć promujących bezpieczne korzystanie z internetu wśród uczniów.

  Pierwszoklasiści zapoznali się z zasadami korzystania z Internetu. Obejrzeli film z ważnymi wskazówkami, wykonali plakat. Wysłuchali również cennych rad przedstawionych przez zaproszonego gościa – policjanta st.asp. Krzysztofa Grzemskiego, któremu bardzo dziękujemy.
 • INEA XXII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce,
  etap powiatowy

  5 marca 2018r. w naszej szkole, odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Uczestniczyło w nim 39 uczniów, z sześciu szkół podstawowych z naszego powiatu.

  Byli uczniowie z Mokronosa, Borzęciczek, Starej Obry, Lutogniewa, Rozdrażewa i jak zawsze dzieci z naszej Trójki.

  Burmistrz Koźmina Wielkopolskiego Pan Maciej Bratborski wręczył uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy i życzył powodzenia, przypominając jednocześnie, że wiedza na temat Wielkopolski jest ważna w naszym życiu, bo dotyczy naszej małej ojczyzny.

  Do etapu rejonowego, który odbędzie się 10 kwietnia 2018r., zakwalifikowało się 20 uczniów. Wśród nich są dzieci z Trójki:

  1. Jan Nowak z klasy IV b
  2. Gabriela Golińska z klasy IV c
  3. Robert Wojtkowiak z klasy V b
  4. Zofia Gryska z klasy VI a
  5. Agata Szymczak z klasy VI b
  6. Klaudia Wolsztyniak z klasy VI b
  7. Justyna Wojtkowiak z klasy VII a

  A. Walczak - Gryska
 • XXXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski

  W lutym w naszej szkole odbyły się eliminacje do półfinałów XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego kategorii klas IV-VI oraz VII. Konkurs ten odbywa się w Poznaniu w MDK "Za Cytadelą". Co roku uczniowie naszej szkoły odnoszą prawdziwe sukcesy w zmaganiach konkursowych. Nie tylko przechodzą do finału, ale także zajmują w nim czołowe miejsca.

  W zmaganiach szkolnych uczestniczyli uczniowie: Adam Stenclik, Weronika Styburska, Monika Brdys, Julia Stasiak, Antonina Kucharska, Marta Kowańdy, Wiktoria Szymczak, Gabriela Ulka.

  Naszą szkołę na półfinale w Poznaniu reprezentowały Antonina Kucharska, Weronika Styburska w kategorii klas IV-VI oraz Gabriela Ulka w kategorii gimnazjum i klas VII.

  Finał, który odbędzie się 17 marca, należy do Antoniny Kucharskiej. Dziękujemy naszym pozostałym uczennicom, ich recytacje były na bardzo wysokim poziomie. Tak jak podkreślało jury konkursu poziom był bardzo wyrównany i, mimo iż nie przeszły do finału serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku. Natomiast za Antosię trzymamy kciuki już 17 marca.

  Katarzyna Mikołąjczak
 • Najciekawsze doświadczenie fizyczne

  W dniu 6 marca czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie "na najciekawsze doświadczenie fizyczne". W konkursie, który odbył się w SP nr 8 w Krotoszynie swoje doświadczenia prezentowało 16 drużyn ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu krotoszyńskiego. Celem konkursu było lepsze zrozumienie zjawisk w otaczającym świecie przyrodniczym i technicznym, rozwijanie umiejętności zdobywania i wykorzystywania potrzebnej wiedzy, zainteresowanie uczniów fizyka doświadczalną.

  Uczniowie klasy VII samodzielnie zaprojektowali i wykonali zestaw eksperymentalny, demonstrujący następujące zjawiska fizyczne:

  Oliwia Garkowska i Natalia Grzemska przygotowały kilka doświadczeń o "napięciu powierzchniowym wody"

  natomiast

  Maciej Gawroński i Szymon Maciejewski zaprezentowali doświadczenia z "elektrostatyki"

  Uczestnicy konkursu mieli również okazję obejrzeć wiele ciekawych doświadczeń wykonanych przez ich rówieśników, które mogą wykorzystać na lekcjach fizyki i zajęciach pozalekcyjnych.

  Paulina Brdys
 • KONKURS PLASTYCZNY

  18 stycznia 2018 r. w koźmińskim ośrodku kultury wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową". Nagrody wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp. - Maciej Bratborski, dyrektor GZiK - Leszek Ziętkiewicz i Włodzimierz Hoffmann, który był fundatorem nagród. Z naszej szkoły nagrodę otrzymała Zofia Gryska uczennica klasy VI a. Wyróżnienie zdobyły Anna Budzińska z klasy III a oraz Natalia Pietrowska z klasy II a. Wszystkim gratulujemy.
 • Ogólnopolski konkurs dla młodzieży szkolnej "Mój las"
  XXXI edycja – 2017/2018 – szczebel regionalny

  XXXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży szkolnej „Mój Las” organizowanego przez Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Kaliszu z siedzibą w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

  Konkurs prowadzony jest dwu etapowo:
  I etap - na szczeblu regionalnym organizują Zarządy Okręgowe LOP
  II etap - na szczeblu centralnym przeprowadzony jest przez Zarząd Główny SITLiD

  Opiekunowie LOP-u Małgorzata Garlińska, Danuta Wawrzyniak zgłosili prace uczniów w dwóch kategoriach.

  Kategoria I - klasy I – III, temat: "Mój ulubiony mieszkaniec lasu"
  - II miejsce – Stanisław Michalak, klasa III b
  Wyróżnienia:
  - Agata Mikołajczyk, klasa II a
  - Antoni Garkowski, klasa I a

  Kategoria II – klasy IV-VII, temat: "Runo leśne i jego mieszkańcy"
  - I miejsce – Gabriela Golińska, klasa IV c
  - II miejsce – Maja Pawlak, klasa VI b
  - III miejsce – Kacper Juszczyk, klasa IV c
  Wyróżnienia:
  - Amelia Żak, klasa IV a
  - Zofia Trawińska, klasa VI b

  Prace, które zdobyły I i II miejsce zostały zakwalifikowane do II etapu konkursu (szczebel centralny) i przesłane do Zarządu Głównego SITLiD w Warszawie.

  Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
 • Bombkowy konkurs

  W grudniu RSU ogłosiła konkurs dla klas I – III na projekt bombki. Wpłynęło bardzo dużo prac. Wszystkie odznaczały się oryginalnością i pomysłowością. Zostały przekazane do koźmińskiej firmy Lotos, która specjalizuje się w produkcji bombek choinkowych. Właściciele firmy, państwo Turbańscy, wraz z projektantami wybrali trzy, ich zdaniem, najciekawsze projekty. Nagrodą dla autorów prac była bombka wykonana według ich pomysłu. Dziękujemy firmie Lotos za ufundowanie tych nagród.

  I miejsce otrzymała Maja Urna z oddziału przedszkolnego
  II miejsce Wojciech Szymura z klasy III c
  III miejsce Oliwia Baszczyńska również z klasy III c

  Gratulujemy zwycięzcom, a sponsorom jeszcze raz bardzo dziękujemy.

  RSU
 • XXXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski
  dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

  13 stycznia 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Poznaniu odbył się półfinał XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego. W kategorii szkolnej klas I-III, naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Grzegorz Ulka z klasy I a - wychowawca Ewa Dubisz i Krzysztof Patalas z klasy III c - wychowawca Danuta Wawrzyniak. Poziom konkursu był bardzo wysoki. W półfinale wystąpiło 34 uczniów. Do finału konkursu Jury zakwalifikowało 15 recytatorów, a wśród nich nasi uczniowie. Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy powodzenia w finale.
 • Czekając na święta…uczymy dzieci programować

  Uczniowie klasy V a wraz z rodzinką ozobotów Franiem, Antoniną i Antonim wzięli udział w świątecznym konkursie.

  Ozobot jest przeznaczony do pracy na wszystkich etapach kształcenia, od przedszkola do szkoły średniej. Może być wykorzystany na wszystkich przedmiotach. Wprowadza dzieci w świat programowania i robotyki, w świat technologii, rozwija u uczniów algorytmiczne i logiczne myślenie, rozwija kreatywność, uczy pracy zespołowej. Za pomocą kolorowych kodów, na kartce papieru lub tablecie, dzieci programują zadania, które wykonuje robot. Uczniowie mogą zakodować sposób poruszania się i efekty świetlne. Młodsze dzieci kodują za pomocą kolorów na papierze lub tablecie w programie Games OzoBlocky. Starsze dzieci programują w OzoBlocky.

  Cały grudzień uczniowie realizowali krótkie aktywności związane z programowaniem. Wykorzystywali gotowe karty do pracy dla ozo, starali się poznawać ozoblockly, a także wykonywali zadania offlinowe. Aktywności nawiązywały do zimy i świąt. Działania uczniów można zobaczyć na stronie internetowej:

  https://franciszka66.wixsite.com/naszozobot/czekajac-na-swieta

  Zapraszamy do obejrzenia, Katarzyna Mikołajczak
  Mikołajkowy Konkurs Matematyczny

  12 grudnia odbył się w Krotoszynie Mikołajkowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas piątych szkoły podstawowej. Jego organizatorem był Samorządowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krotoszynie oraz nauczyciele pracujący w sieci współpracy nauczycieli matematyki. Z naszej szkoły udział wzięła Urszula Gościniak oraz Robert Wojtkowiak. Nasza szkoła była jedyną szkołą biorącą udział z gminy Koźmin Wlkp. Konkurs składał się z pięciu zadań otwartych. Najlepiej z zadaniami poradził sobie uczeń naszej szkoły Robert Wojtkowiak, który zajął I miejsce. Gratulacje!
 • Mistrz ortografii

  20 listopada odbył się w naszej szkole konkurs "Mistrz ortografii". Uczniowie pisali dyktanda. Wielu z nich poradziło sobie znakomicie, dlatego jury nie miało problemu z wytypowaniem mistrza ortografii, którym została Zofia Gryska. Oto wynik w poszczególnych kategoriach:

  KLASY IV:
  I miejsce – Amelia Ziętkiewicz
  II miejsce – Kacper Wolsztyniak
  III miejsce – Aisha Drammeh

  KLASY V:
  I miejsce – Olimpia Warkocka
  II miejsce – Bartosz Zmyślony
  III miejsce – Agnieszka Szpakowska

  KLASY VI, VI:
  I miejsce – Zofia Gryska
  II miejsce – Katarzyna Kubacka
  III miejsce – Natalia Grzemska, Julia Zdunek

  Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, zwłaszcza Zofii i Katarzynie, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu i reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "KRÓL ORTOGRAFII".

  Kinga Bura
 • "Kolorowa Zima"

  05 grudnia w Gminnym Zespole Instytucji Kultury odbył się konkurs dla dzieci sześcioletnich pt. "Kolorowa Zima". Nasz oddział przedszkolny reprezentowało pięć uczestniczek: Agata Domagała, Joanna Patalas, Lucyna Lisek, Maja Urna i Karolina Janicka. Dziewczynki wykazały się dużą kreatywnością i pomysłowością ich prace były estetyczne i bardzo kolorowe. Jury doceniło starania naszych uczestniczek i przyznało I miejsce Lucynie Lisek oraz dodatkową nagrodę dyrektora Ośrodka Kultury otrzymała Agata Domagała. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 4

  30 listopada br. w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego pod tytułem "I love English".

  Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas czwartych i wzięło w nim udział 12 uczniów.

  Zakres materiału obejmował wiadomości poznane w klasie trzeciej. Test składał się z różnorodnych zadań typu prawda fałsz, diagramy, określanie położenia zwierząt, dodawanie i odejmowanie liczb, uzupełnianie luk. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami. Pośród współzawodników wyłoniła się trójka zwycięzców, są nimi:
  I miejsce Aisha Drammeh z klasy IV a
  II miejsce Hanna Trawińska z klasy IV b
  III miejsce Remigiusz Szymura z klasy IV c

  Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i zachęcamy do dalszej nauki języka angielskiego.

  Kamila Szymczak
  Magdalena Szymura
 • Konkurs na Mistrzowską Drużynę Anglistów i Germanistów
  "Wunderteam"

  Na zaproszenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie, 29 listopada 2017 roku wzięliśmy udział w Konkursie na Mistrzowską Drużynę Anglistów i Germanistów "Wunderteam". Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, stworzenie im możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych a także rozwijanie uzdolnień i podnoszenie samooceny uczniów. Konkurs przeznaczony był dla przedstawicieli klas siódmych szkół podstawowych i dla uczniów II/ III klasy gimnazjów. Obejmował on zarówno znajomość słownictwa, gramatyki jak również zagadnienia dotyczące kultury, historii Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Jedynymi przedstawicielami naszego miasta byli uczniowie Trójki – Gabriela i Jan Ulka oraz Maciej Gawroński, którzy podczas zmagań językowych współzawodniczyli głównie z klasami gimnazjów.

  Zdobywając doświadczenie i wiedzę możemy stwierdzić, że weźmiemy udział w konkursie za rok!!!
 • Ogólnopolski konkurs "Scratch Kocha Matematykę"

  Zespół Szkół Społecznych w Jarocinie ogłosił dla uczniów szkół podstawowych ogólnopolski konkurs "Scratch Kocha Matematykę". Bierze w nim udział uczeń klasy V b Kuba Pietrowski, który przygotował grę z zadaniami matematycznymi. Jego koledzy mieli okazję testować ją w ramach powtórzenia wiadomości o liczbach naturalnych i ich własnościach. W kategorii klas IV i V udział w I etapie konkursu wzięło 24 uczniów, którzy przesłali swoje prace. Kuba znalazł się w grupie 8 uczniów zakwalifikowanych do II etapu konkursu. Finał konkursu odbędzie się 15 grudnia w Jarocinie. Cieszę się, że mamy w szkole tak zdolnych uczniów.
 • XII MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY "BÓBR"

  Konkurs "Bóbr" odbywa się na platformie www.mcourser.pl. Jest to darmowa platforma edukacyjna wspierająca pracę nauczycieli i uczniów w szkole i poza nią.

  15-16 listopada 2017 r. uczniowie z klasy II a, III a, III b, III c (poziom dla klas I - III "Skrzaty") oraz z klasy V b, VI a (poziom dla klas IV - VI "Benjamin") stanęli na linii startu, by zawalczyć o wygraną w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym "Bóbr". Udział w konkursie zachęcał dzieci do umiejętnego korzystania z komputerów i technologii informacyjnej oraz w zdobywaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych w życiu, szczególnie w ich przyszłej pracy. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

  Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji, a zadania należą do materiałów rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji w nauczaniu programowania.
 • 30 października 2017 r. klasy drugie i trzecie przystąpiły do konkursu Synapsik "MEN". W konkursie brało udział 10 osób z klasy II a, 5 osób z klasy III c, 1 osoba z klasy III a. Przed przystąpieniem do konkursu nauczyciel prowadzący omówił z uczestnikami sprawy organizacyjne obejmujące zasady analizowania testów oraz sposoby wypełniania kart konkursowych. Konkurs trwał 45 minut. Gratulujemy uczestnikom i czekamy na wyniki, które zostaną opublikowane 15 grudnia 2017 r.

  B. Minta, D. Wawrzyniak
 • KONKURS PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

  17 października 2017r. w sali widowiskowej Domu Kultury w Koźminie Wlkp. odbył się III Konkurs Piosenki Turystycznej "ROZŚPIEWANY KOŹMIN". Konkurs został przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

  • przedszkole
  • klasy I – III szkoły podstawowej
  • klasy IV – VII szkoły podstawowej
  • gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne

  Każdy uczestnik konkursu wykonał jeden utwór, który został oceniony przez profesjonalne Jury powołane przez organizatora.

  Wśród najmłodszych wykonawców w kategorii wiekowej - przedszkole II miejsce zajęła Maja Młokosiewicz.

  W kategorii klas IV-VII wyróżnienia zdobyli: Weronika Styburska, Maciej Gawroński oraz Agata Stanisławska.

  Uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

  Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!