Nareszcie ruszyła

Wszyscy absolwenci, uczniowie i sympatycy naszej szkoły doskonale wiedzą, jak długo Trójka czekała na salę gimnastyczną. Wydawało się, że sytuacja jest naprawdę beznadziejna. Wieloletnie starania wreszcie zaczęły nabierać realnego kształtu.

Na pewno długo zapamiętamy 13 października 2009 roku, kiedy to na boisko szkolne wjechały koparki. Z głośnym rykiem zabrały się do pracy. Wówczas ten dźwięk wydał nam się niezwykle piękny. Oto rozpoczęło spełniać się nasze marzenie.

Jest to marzenie wszystkich uczniów, nauczycieli i dyrekcji. Każdy wiąże z nim swoje nadzieje. Nauczyciele wf zyskują 407, 69 metrów kwadratowych powierzchni (27 metrów 89 cm długości i 15 m 92 cm szerokości) do ćwiczeń i wyciskania siódmych potów ze swoich podopiecznych. Organizatorzy przedstawień i imprez nie mogą się doczekać, aby pokazać możliwości aktorskie uczniów. A dyrekcja nie będzie musiała nerwowo śledzić prognozę pogody przed szkolnymi uroczystościami i zamartwiać się deszczem, kiedy właśnie w szkole odbywa się przygotowana uroczystość.

Sala z budynkiem macierzystym będzie połączona łącznikiem, zyskujemy również nową salą dydaktyczną 46 m 2.

Marzenie za 1.583.000 spełniają nam władze miasta, a realizuje Przedsiębiorstwo Budowlano - Remontowe Dajewski - Berak z Borku Wlkp. Od samego początku budowy obserwujemy działania firmy i fotografujemy każdy dzień. Pilnujemy, aby nic nie przeszkodziło ukończeniu pracy 31 sierpnia 2010 roku.
A oto efekty naszego śledztwa

• Listopad

• Grudzień