Logo SP nr 3

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY OSZCZĘDZANIE

W II okresie roku szkolnego 2016/2017 ogłoszono konkurs na plakat promujący oszczędzanie. Uczniowie wykonali piękne, kolorowe plakaty. Z pewnością niejedną osobę zachęcą do oszczędzania. I miejsce zdobyła Antonina Górska, II miejsce Jan Ulka, a III Oliwia Garkowska.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

• "PISANKA SKARBONKA Z LOGO SKO"

W marcu Bank Spółdzielczy w Jarocinie ogłosił konkurs na pisankę – skarobonkę, którą należało wykonać z materiałów recyklingowych. Uczniowie wykazali się kreatywnością i wykonali ciekawy projekt pisanki.

• NOWI CZŁONKOWIE SKO

W październiku do grona oszczędzających w SKO dołączyli nowi członkowie - uczniowie z klas II. Życzymy im wytrwałości w oszczędzaniu!

• Parę słów o SKO

Co to jest SKO?

SKO – Szkolna Kasa Oszczędności – jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych książeczkach, prowadzonych przez Bank Spółdzielczy.

Historia SKO

W Polsce ideę oszczędznia wśród dzieci omawiała Komisja Edukacji Narodowej. Według zaleceń KEN w szkołach powinno się "ćwiczyć dzieci w oszczędzaniu". W Polsce pierwsze Szkolne Kasy Oszczędności powstały kilka lat po odzyskaniu niepodległości.

Cele SKO

• kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania,
    • kształtowanie nawyku celowego wydawania zaoszczędzonych pieniędzy,
    • popularyzacja wiedzy o działalności banków.

SKO w naszej szkole

W trójce Szkolna Kasa Oszczędności swoją działalność rozpoczęła w październiku 2011 r.

Warto zajrzeć na www.skowsgb.pl

Konkurs "4 do bitu"

Członkowie SKO z klasy II c przystąpili do konkursu "4 do bitu". Celem konkursu było ułożenie rymowanki o oszczędzaniu. Trzy projekty, które otrzymają największą liczbę głosów zostaną nagrodzone. Wystarczy kliknąć w poniższy link, zarejestrować się lub zalogować i oddać głos. Liczymy na Was!

Uczniowie z klasy II c

www.skowsgb.pl/do-bitu/list?q=zgrana+paka+z+II+c&where=name