Logo SP nr 3


KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY OSZCZĘDZANIE

W II okresie roku szkolnego 2016/2017 ogłoszono konkurs na plakat promujący oszczędzanie. Uczniowie wykonali piękne, kolorowe plakaty. Z pewnością niejedną osobę zachęcą do oszczędzania. I miejsce zdobyła Antonina Górska, II miejsce Jan Ulka, a III Oliwia Garkowska.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!
 • "PISANKA SKARBONKA Z LOGO SKO"

  W marcu Bank Spółdzielczy w Jarocinie ogłosił konkurs na pisankę – skarobonkę, którą należało wykonać z materiałów recyklingowych. Uczniowie wykazali się kreatywnością i wykonali ciekawy projekt pisanki.
 • NOWI CZŁONKOWIE SKO

  W październiku do grona oszczędzających w SKO dołączyli nowi członkowie - uczniowie z klas II. Życzymy im wytrwałości w oszczędzaniu! • Parę słów o SKO

  Co to jest SKO?

  SKO – Szkolna Kasa Oszczędności – jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych książeczkach, prowadzonych przez Bank Spółdzielczy.

  Historia SKO

  W Polsce ideę oszczędznia wśród dzieci omawiała Komisja Edukacji Narodowej. Według zaleceń KEN w szkołach powinno się "ćwiczyć dzieci w oszczędzaniu". W Polsce pierwsze Szkolne Kasy Oszczędności powstały kilka lat po odzyskaniu niepodległości.

  Cele SKO

  • kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania,
  • kształtowanie nawyku celowego wydawania zaoszczędzonych pieniędzy,
  • popularyzacja wiedzy o działalności banków.

  SKO w naszej szkole

  W trójce Szkolna Kasa Oszczędności swoją działalność rozpoczęła w październiku 2011 r.

  Warto zajrzeć na www.skowsgb.pl

  Konkurs "4 do bitu"

  Członkowie SKO z klasy II c przystąpili do konkursu "4 do bitu". Celem konkursu było ułożenie rymowanki o oszczędzaniu. Trzy projekty, które otrzymają największą liczbę głosów zostaną nagrodzone. Wystarczy kliknąć w poniższy link, zarejestrować się lub zalogować i oddać głos. Liczymy na Was!

  Uczniowie z klasy II c

  www.skowsgb.pl/do-bitu/list?q=zgrana+paka+z+II+c&where=name