KONKURS "WIEDZA O BANKU SPÓŁDZIELCZYM"

W związku z obchodem 150 – lecia Banku Spółdzielczego w Jarocinie 21 maja br. dla szkół podstawowych, przy których działają Szkolne Kasy Oszczędności odbył się konkurs pt. "Wiedza o Banku Spółdzielczym". Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza polegała na wykonaniu w dowolnej formie pracy plastycznej nt. 150 – lecie Banku Spółdzielczego w Jarocinie. W drugiej części uczestnicy konkursu rozwiązywali test z wiedzy nt. Spółdzielczości, Bankowości i Pieniądza. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z klasy IV c, którzy zdobyli VII miejsce. Gratulujemy!

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Konkurs plastyczny "Moja wymarzona karta kredytowa" został rozstrzygnięty. Jury nagradziło i wyróżniło najciekawsze prace. Nagrody zostały wręczone laureatom podczas Dnia Talentu, który odbył się w naszej szkole 21 marca. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy spróbowali swoich sił w konkursie i zachęcamy do udziału w kolejnych przedsięwzięciach. Zainteresowanych zapraszamy na wystawę prac do Banku Spółdzielczego przy ulicy Boreckiej.

Lista nagrodzonych uczniów:

I miejsce – Grzegorz Ulka
    II miejsce – Norbert Wasielak, Maja Urna
    III miejsce – Aleksandra Sobańska
    wyróżnienie – Gabriela Grzelak, Antonina Kucharska

• KONKURS

Szkolna Kasa Oszczędności ogłasza konkurs plastyczny pt. "Moja karta kredytowa". Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu w dowolnej technice plastycznej swojej wymarzonej karty kredytowej. Format A4.

Każda praca powinna posiadać na odwrocie imię i nazwisko ucznia, klasę.

Pracę należy oddać opiekunowi SKO do 26 stycznia.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU! NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ CIEKAWE NAGRODY!
    PONADTO ZWYCIĘSKIE PRACE ZOSTANĄ WYWIESZONE W BANKU SPÓŁDZIELCZYM
    ZNAJDUJĄCYM SIĘ PRZY ULICY BORECKIEJ

KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY OSZCZĘDZANIE

W II okresie roku szkolnego 2016/2017 ogłoszono konkurs na plakat promujący oszczędzanie. Uczniowie wykonali piękne, kolorowe plakaty. Z pewnością niejedną osobę zachęcą do oszczędzania. I miejsce zdobyła Antonina Górska, II miejsce Jan Ulka, a III Oliwia Garkowska.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

• "PISANKA SKARBONKA Z LOGO SKO"

W marcu Bank Spółdzielczy w Jarocinie ogłosił konkurs na pisankę – skarobonkę, którą należało wykonać z materiałów recyklingowych. Uczniowie wykazali się kreatywnością i wykonali ciekawy projekt pisanki.

• NOWI CZŁONKOWIE SKO

W październiku do grona oszczędzających w SKO dołączyli nowi członkowie - uczniowie z klas II. Życzymy im wytrwałości w oszczędzaniu!

• Parę słów o SKO

Co to jest SKO?

SKO – Szkolna Kasa Oszczędności – jest to szkolny system oszczędzania, w ramach którego uczniowie gromadzą pieniądze na specjalnych książeczkach, prowadzonych przez Bank Spółdzielczy.

Historia SKO

W Polsce ideę oszczędznia wśród dzieci omawiała Komisja Edukacji Narodowej. Według zaleceń KEN w szkołach powinno się "ćwiczyć dzieci w oszczędzaniu". W Polsce pierwsze Szkolne Kasy Oszczędności powstały kilka lat po odzyskaniu niepodległości.

Cele SKO

• kształtowanie wśród uczniów nawyku systematycznego oszczędzania,
    • kształtowanie nawyku celowego wydawania zaoszczędzonych pieniędzy,
    • popularyzacja wiedzy o działalności banków.

SKO w naszej szkole

W trójce Szkolna Kasa Oszczędności swoją działalność rozpoczęła w październiku 2011 r.

Warto zajrzeć na www.skowsgb.pl

Konkurs "4 do bitu"

Członkowie SKO z klasy II c przystąpili do konkursu "4 do bitu". Celem konkursu było ułożenie rymowanki o oszczędzaniu. Trzy projekty, które otrzymają największą liczbę głosów zostaną nagrodzone. Wystarczy kliknąć w poniższy link, zarejestrować się lub zalogować i oddać głos. Liczymy na Was!

Uczniowie z klasy II c

www.skowsgb.pl/do-bitu/list?q=zgrana+paka+z+II+c&where=name