MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZS - BIEGI PRZEŁAJOWE
ŻERKÓW – 25.05.2017 r.

Kolejnym i ostatnim etapem Mistrzostw SZS, reprezentantki naszej Szkoły, uczennicy klasy VI a Stempniak Pauliny, była rywalizacja w Finale Wojewódzkim Mistrzostw w Biegach Przełajowych w Żerkowie, które odbyły się w dniu 25.05.2017 r. W biegu wzięło udział 195 najlepszych zawodniczek z całego województwa wielkopolskiego dziewcząt z rocznika 2004, na dystansie 1200 metrów.

Nasza finalistka bieg ukończyła na miejscu 9, tym samym zostawiając za sobą w biegu 186 dziewczynek z rocznika 2004.

Gratulacje

• MISTRZOSTWA POWIATU - BIEGI PRZEŁAJOWE
    KROTOSZYN - 12.05.2017 r.

Sukcesem naszych uczennic zakończyła się rywalizacja w Powiatowych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych, które rozegrane zostały na stadionie w Krotoszynie w dniu 12.05.2017 r. Zawodnicy biegali na dystansach 1000 i 1200 metrów. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice:

W kategorii rocznik 2006 i młodsze: Stempniak Zofia.

W kategorii rocznik 2004 – 2005: Stanisławska Agata i Stempniak Paulina.

Wśród uczestniczek z naszej szkoły na I miejscu uplasowały się: Stempniak Paulina oraz Stempniak Zofia, w swoich kategoriach wiekowych. Uczennica Stanisławska Agata pomimo uczestnictwa w biegu z rocznikiem starszym, zgodnie z kategorią, ukończyła bieg zajmując miejsce w drugiej dziesiątce. Wynik laureatek pozwolił na zakwalifikowanie naszych uczennic do udziału i reprezentacji naszej szkoły w Wojewódzkich Mistrzostwach Biegów Przełajowych.

Wszystkim zawodniczkom Gratulujemy !!!

• Mistrzostwa Wielkopolski LZS w Biegach Przełajowych
    o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Dziewczęta - rocznik 2006

2 miejsce - Zofia Stempniak
    8 miejsce - Katarzyna Wałęsa

Dziewczęta - rocznik 2005

38 miejsce - Agata Stanisławska
    49 miejsce - Zifia Trawińska

Dziewczęta - rocznik 2004

6 miejsce - Paulina Stempniak
    51 miejsce - Natalia Grzemska

Chłopcy - rocznik 2006

31 miejsce - Bartosz Zmyślony
    57 miejsce - Dawid Błażejczyk

Chłopcy - rocznik 2005

27 miejsce - Kacper Wojciechowski
    30 miejsce - Antoni Wojciechowski

Chłopcy - rocznik 2004

12 miejsce - Gabriel Kostuj

KLASYFIKACJA KOŃCOWA SZKÓŁ - 8 miejsce naszej szkoły na 108 sklasyfikowanych szkół

Sukcesy w zawodach lekkoatletycznych Pauliny Stempniak

VI Mieszkowski Bieg im. Generała Stanisława Taczaka

Kolejne zawody sportowe w dyscyplinie biegowej za nami. Uczennice naszej szkoły, czyli: Stempniak Paulina z klasy VI a, Wałęsa Katarzyna z klasy IV a oraz Stempniak Zofia z klasy V b, rywalizowały w dniu 16 października 2016 r. w Biegu Mieszkowskim im. Generała Stanisława Taczaka w Mieszkowie pod patronatem Burmistrza Jarocina oraz Starosty Jarocińskiego. Aura w tym dniu nie sprzyjała zawodnikom – opady mżawki oraz wiatr, zawsze są utrapieniem dla biegaczy. Pomimo takich warunków dziewczyny nie poddały się, kolejną udręką psychiczną był fakt startu wszystkich osób ze szkół gimnazjalnych i podstawowych jednocześnie, bez podziału na grupy wiekowe. Jednak i taka przeciwność nie powstrzymała dziewczyn, aby uzyskały wysokie noty w biegu. Oto wyniki, które uzyskały nasze uczennice w biegu na 1200 m, w kategorii dziewczęta szkół podstawowych:

Stempniak Paulina – I miejsce
    Wałęsa Katarzyna – III miejsce
    Stempniak Zofia – IV miejsce

• XXI Bieg Sokoła

Dnia 25 września 2016 r. w Kobiernie pod patronatem Poseł na Sejm RP Andżeliki Możdżanowskiej odbył się XXI Bieg Sokoła. Biegi odbywały się z podziałem na grupy wiekowe. W biegu na 1000 m naszą szkołę reprezentowała w roczniku 2004 Stempniak Paulina z klasy VI a oraz w roczniku 2006 Stempniak Zofia z klasy V b. Walka była zacięta przez pierwsze 400 m zarówno w pierwszym jak i w drugim biegu. Jednak kolejne metry biegu należały do uczennic naszej szkoły, to one były faworytkami prowadzącymi bieg. Tak więc jako najwyżej w klasyfikacji rocznika 2004 na podium stanęła Stempniak Paulina zajmując I miejsce, natomiast w klasyfikacji rocznika 2006 na podium stanęła Stempniak Zofia zajmując również I miejsce.

Zawodniczkom Gratulujemy

• XXXX JUBILEUSZOWY BIEG MAĆKA

1 października na kompleksie sportowym przy ul. Floriańskiej odbył się XXXX Jubileuszowy Bieg Maćka. Duża grupa uczniów z naszej szkoły przystąpiła do zawodów w bieganiu. Jesteśmy dumni, że mamy tylu wspaniałych biegaczy. Cieszymy się z ich sukcesów i życzymy im dalszych wysokich osiągnięć. "Pamiętaj, to co czujesz po dobrym biegu jest o niebo lepsze od tego, co czujesz siedząc i myśląc, że chciałbyś biegać..."

BIEGI PRZEŁAJOWE