Logo SP nr 3

XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce - finał

Znamy już wyniki etapu wojewódzkiego - finałowego XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który zakończył kilkumiesięczny, intelektualny wysiłek Waszych koleżanek. Dziewczynom, które pokonały pomyślnie wszystkie etapy zmagań, serdecznie gratulujemy.
Są to Maja Zmyślona i Agnieszka Brdys - laureatki, Jassica Szajda finalistka.

Uroczystość zakończenia konkursu, dla laureatów połączona z wręczeniem nagród, odbędzie się 18 czerwca w Chodzieży.
 • XI MIEJSKO-GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY "CZAR PAR"

  16 czerwca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejsko - gminnym konkursie "Matematyczny Czar Par". W tym roku organizatorem konkursu była szkoła w Mokronosie. Nauczyciele matematyki koźmińskiego gimnazjum przygotowali zestaw zadań konkursowych. Było to: zadanie z treścią, krzyżówka, intruz oraz czarna owca. Uczniowie na wykonanie wszystkich zadań mieli 40 minut. O zwycięstwie oprócz poprawności rozwiązań decydował czas. Z naszej szkoły udział wzięli następujący uczniowie: kl. IV - Marika Zdunek i Wiktoria Warkocka, Karolina Budzińska i Mateusz Glinkowski, kl. V – Agnieszka Brdys i Maja Zmyślona, Kl. VI – Jessica Szajda i Magdalena Zmyślona, Bartosz Kucharski i Mikołaj Jakubiak. Drużyna w składzie Agnieszka Brdys i Maja Zmyślona zdobyły III miejsce w kategorii klas piątych. Natomiast Jessica Szajda i Magdalena Zmyślona zdobyły trzecie miejsce w kategorii klas szóstych. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie. • Ogólnopolski konkurs "Mam 6 lat"

  28 maja 2014 roku w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala Finałowa ogólnopolskiego konkursu "Mam 6 lat". Głównym celem tego ważnego przedsięwzięcia było promowanie i upowszechnianie inicjatyw podejmowanych na rzecz zapewnienia sześciolatkom przyjaznej adaptacji w szkole. Konkurs ten był adresowany do Rady Rodziców, którzy obiektywnie opisywali działania nauczycieli i dyrektorów poszczególnych szkół.

  Z finalistami i laureatami spotkała się pani minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Pogratulowała zwycięzcom i podziękowała wszystkim obecnym za podejmowanie różnorakich działań, aby pobyt w szkole sześciolatków kojarzył im się z przyjemną nauką i zabawą.

  Na takiej gali nie mogło oczywiście zabraknąć Szkoły Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego. Zostaliśmy tam zaproszeni jako finaliści. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się wśród najlepszych szkół podstawowych w Polsce.

  Nad atrakcjami tegorocznej gali czuwali animatorzy Centrum Nauki Kopernik, którzy przygotowali specjalne pokazy dla dzieci.

  Zachęceni naszymi sukcesami przygotowujemy się z zapałem do przyjęcia kolejnych sześciolatków. Zapraszamy do naszej szkoły.
 • MIEDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNO-MATEMATYCZNY 2014

  W środę 28 maja po raz kolejny w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy. Zaproszeni goście ze Szkoły Podstawowej w Obrze Starej wraz z przedstawicielami Rady Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły w miłej atmosferze rozwiązywali krzyżówki i łamigłówki matematyczno-ekologiczne. Następnie grupy wykonały ciekawe plakaty. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez pana burmistrza Macieja Bratborskiego.
 • IV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY
  "MAŁY MISTRZ MATEMATYKI"

  28 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mały Mistrz Matematyki". Organizatorami konkursu byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej Beata Minta i Danuta Wawrzyniak.

  Do matematycznej rywalizacji stanęło 10 uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Borzęcicach, Starej Obry, z Mokronosa i z naszej szkoły. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów. Wszystkich uczestników, nauczycieli przywitała w-ce dyrektor szkoły Iwona Domańska i życzyła dzieciom powodzenia w rozwiązywaniu zadań. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w skład której weszli nauczyciele - opiekunowie z poszczególnych szkół.

  Uczestnicy zmagali się z ośmioma zadaniami, za które mogli zdobyć 18 punktów. Wielu uczniów reprezentowało wyrównany poziom. Komisja po sprawdzeniu zadań wyłoniła zwycięzców.

  I miejsce zajął Bartkowiak Jan SP nr 1 – opiekun Nowak Marlena
  II miejsce zajął Pazoła Sergiusz SP Mokronos – opiekun Alina Rączka

  Nagrody dla zwycięzców oraz dyplomy dla wszystkich uczestników zostały ufundowane przez Burmistrza MiG Koźmin Wlkp.

  W-ce dyrektor szkoły Iwona Domańska wręczyła nagrody zwycięzcom i wszystkim dyplomy uczestnictwa, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Jeszcze raz wszystkim pogratulowała i życzyła wielu sukcesów. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
 • XI Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego

  Dnia 27 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego odbył się XI Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego klas piątych i szóstych, którego organizatorem jak co roku jest nasza "Trójka". Celem konkursu było sprawdzenie umiejętności uczniów w zakresie języka angielskiego m.in. gramatyki, słownictwa, komunikowania się itd.

  W konkursie wzięli udział uczniowie, którzy odznaczali się ogromną wiedzą w zakresie języka obcego. Byli to uczniowie ze Szkół Podstawowych z Mokronosa, Starej Obry, Borzęcic, ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 oraz uczniowie naszej "Trójki" tj. Maja Zmyślona (V a), Agnieszka Brdys (V a), Magdalena Zmyślona (VI a) oraz Jessica Szajda (VI a). Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

  Klasy piąte:

  • Natalia Pawlak – SP 1 – I miejsce,
  • Kinga Gruszka – SP Stara Obra - II miejsce,
  • Agnieszka Brdys – SP 3 - III miejsce,
  • Patrycja Grześkowiak – SP Stara Obra – IV miejsce,
  • Maja Zmyślona – SP 3 – IV miejsce,
  • Aleksandra Grześkowiak – SP Mokronos – V miejsce,
  • Marceli Skowroński- SP 1 - VI miejsce,
  • Natalia Dawidowicz – SP Borzęcice – VII miejsce,
  • Katarzyna Półrolniczak – SP Borzęcice – VIII miejsce,
  • Amelia Kaczmarek – SP Mokronos – IX miejsce.

  Klasy szóste:

  • Filip Jankowski – SP 1 – I miejsce (dogrywka o I miejsce),
  • Magdalena Zmyślona – SP 3 – II miejsce (dogrywka o I miejsce),
  • Zofia Wieczorek – SP Stara Obra – III miejsce,
  • Agata Zawodna – SP Borzęcice – IV miejsce,
  • Jessica Szajda – SP 3 – V miejsce,
  • Anna Grzyb – SP Mokronos – VI miejsce,
  • Zuzanna Sowińska - SP 1 – VI miejsce,
  • Anna Paluszkiewicz – SP Borzęcice – VI miejsce,
  • Florentyna Rybczyńska – SP Mokronos – VII miejsce,
  • Patrycja Klupś - SP Stara Obra – VIII miejsce.

  Ogółem w konkursie wzięło udział 20 uczniów. Członkami jury byli opiekunowie z poszczególnych szkół. Testy zostały przygotowane przez nauczycieli języka angielskiego uczących w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp.

  Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa. Miłym akcentem była również kawiarenka, w której uczestnicy mogli posilić się i odpocząć po konkursie.
 • IV POWIATOWY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

  "Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej..." To prawda, nie każdy ma do tego talent. Na szczęście w gronie naszych uczniów są wokalnie uzdolnione dziewczyny - Gabrysia Ulka (klasa IIIa) oraz Magda Zmyślona (klasa VIa). Podczas IV Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, który odbył się 20 maja 2014 r. w Krotoszynie uczennice oczarowały swoim głosem fachowe jury, które jednogłośnie przyznało Gabrysi Ulka III miejsce w kategorii klas I-III oraz wyróżnienie dla Magdaleny Zmyślonej w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy!!!
 • Konkurs
  "Matematyka na faktach"

  Konkurs "Matematyka na faktach" przeznaczony był dla uczniów 4 klas szkół podstawowych które w roku szkolnym 2013/2014 pracują z podręcznikami serii Matematyka z plusem. Przedmiotem Konkursu były przygotowane przez uczniów indywidualnie bądź grupowo prace badawcze, których tematyka została opisana w części E kart pracy towarzyszących cyklowi filmowemu pt. Matematyka na faktach. Filmowe wyprawy z M+. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do aktywności i prowadzenia projektów badawczych, pobudzanie uczniów do twórczego, niekonwencjonalnego myślenia i otwartości na świat, wykorzystanie zdobytej przez uczniów wiedzy i umiejętności matematycznych w sytuacjach praktycznych, popularyzowanie nauczania matematyki opartego na doświadczeniach własnych uczniów oraz poszerzanie wiedzy uczniów o otaczającym ich świecie.

  Uczniowie podczas lekcji matematyki oraz kółka matematycznego realizowali projekty "Bochenek chleba", "Jak powstają świece", "Fajerwerki", "Magia produkcji papieru". Chętni uczniowie prowadzili projekty badawcze indywidualnie lub w grupach, podczas których m. in. piekli chleby, ciastka oraz wykonali własnoręcznie świece. Niektórzy uczniowie uczestniczyli w wycieczce do sklepu spożywczego, piekarni czy sklepu produkującego świece. Zostały przeprowadzone wywiady z ludźmi zajmującymi się produkcją chleba, osobami pracującymi w sklepach spożywczych oraz w sklepach, w których sprzedawane są świece. Niektórzy uczniowie przeprowadzili ankiety m. in. dotyczące rodzajów kupowanych chlebów.

  Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły następujące osoby:

  • Lena Maćkowiak (kl. IV a) przygotowała pracę pt. "Bochenek chleba",
  • Pola Pawlak (kl. IV a) – "Świat świec",
  • Dominika Jakubek (kl. IV a) – "Świat świec",
  • Zuzanna Gościniak, Aleksandra Kucharska (kl. IV a) – "Bochenek chleba",
  • Wiktoria Niemiec, Aleksandra Zajfert, Marika Zdunek (kl. IV a) – "Bochenek chleba",
  • Łukasz Szpakowski, Jakub Zmyślony, Michał Zmyślony (kl. IV b) – "Bochenek chleba".

  Udział w konkursie sprawił uczniom wiele radości i na pewno poszerzył wiedzę o otaczającym ich świecie. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane przez Ilonę i Sławomira Krzyminskich.
 • Wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp.
  w konkursie dla organizatorów szkolnych turniejów "3 x Happy"

  Uczniowie naszej szkoły od pięciu lat mają styczność z Radosnymi Sześcianami. Chętnie biorą udział w organizowanych Turniejach "3 X Happy", gdzie pod okiem Alicji Gawrońskiej i Łukasza Mikołajczyka rywalizują ze sobą w trzykrotnym układaniu łamigłówek Happy Cube na czas. Co roku bierzemy udział w konkursie dla organizatorów tych turniejów. W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła zdobyła wyróżnienie i otrzymała zestaw Space Puzzle.
  Certyfikat "Przyjaciele Matzoo 2014"

  Członkowie kółka matematycznego kl. IV – VI prowadzonego przez Alicję Gawrońską wzięli udział w projekcie Ceryfikatu Przyjaciela Matematycznego Zoo w roku szkolnym 2013/2014. Podczas zajęć wykonali różne plakaty związane z matematycznym zoo. Następnie zostały one sfotografowane i wraz z opisem prowadzonych zajęć wysłane do organizatora konkursu. Cieszy nas fakt otrzymania takiego wyróżnienia. Na stronie www.matzoo.pl można zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi tego konkursu jak również poćwiczyć różne umiejętności matematyczne korzystając z zamieszczonych na stronie zadań.
 • V Letnia Spartakiada Sportowa Szkół Podstawowych
  - Skałów 2014

  20 maja w Skałowie odbyła się V Letnia Spartakiada Sportowa Szkół Podstawowych. Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej szkoły, zajmując I miejsce drużynowo.

  Wyniki indywidualne uczniów "Trójki":

  Rzut piłką lekarską:
  Magdalena Skrzypczak - I miejsce
  Jakub Oleszak - II miejsce

  Rzut piłeczką palantową:
  Marta Sadowczyk - II miejsce
  Kacper Włoch - I miejsce

  Slalom z piłką:
  Joanna Waleńska - IV miejsce

  Żonglerka piłką:
  Filip Chałupniczak - I miejsce

  Bieg na 600 m:
  Maja Zmyślona - II miejsce

  Bieg na 900 m:
  Dariusz Idkowiak - I miejsce

  Bieg na 60 m:
  Jessica Szajda - II miejsce
  Jakub Juszczak - III miejsce

  Tor przeszkód:
  Zuzanna Pawlicka - IV miejsce
  Mateusz Maleszka - IV miejsce

  Sztafeta 4 x 150 m - VI miejsce
 • II Koźmiński Pokaz Talentów

  Masz Talent? Pokaż go Nam! Takim hasłem przywitali nas organizatorzy II Koźmińskiego Pokazu Talentów w Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy. Marcin Kotowski oraz Dawid Gawroński z klasy Va wraz z koleżankami z klasy VI a Jessicą Szajdą oraz Joanną Waleńską zaprezentowali swoje talenty poprzez grę na perkusji (Marcin), rysunek (Dawid) oraz taniec współczesny (Jessica i Asia). Uczniowie dumnie reprezentowali naszą szkołę, mieli również możliwość zobaczyć inne talenty, którymi pochwaliła się młodzież z gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych w Koźminie Wielkopolskim. I stało się! Po długich obradach jury, uczeń naszej Trójki - Marcin Kotowski zajął III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Uczestnikom i zwycięzcy GRATULUJEMY!!!
 • IX międzyszkolny Quiz Przyrodniczo – Ekologiczny

  07 maja 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym im. M. Konopnickiej w Borzęciaczkach odbył się IX międzyszkolny Quiz Przyrodniczo – Ekologiczny. Z naszej szkoły drużyna w składzie: Kacper Aleksandrowicz, Oliwia Dubisz, Dominika Jakubek wzięła udział w wyżej wymienionym konkursie i zajęła III miejsce. Podczas quizu uczniowie mieli okazję wykazać się swoimi wiadomościami z przyrody i ekologii.

  Jesteśmy dumni, że uczniowie naszej szkoły posiadają bogatą wiedzę przyrodniczą.

  Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 • "Kolorowy Świat Wandy Chotomskiej"

  Pod tym hasłem 29 kwietnia w Trójce odbył się miejsko – gminny konkurs recytatorski dla uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy recytowali trochę zapomniane, ale niezwykle piękne i mądre wiersze Wandy Chotomskiej. Publiczność, która znalazła się w świecie poezji, przeżywała radość, smutek, zdziwienie i nierzadko wzruszenie. Stało się to za sprawą nie tylko utworów poetki, ale również dzięki ich aktorskiej interpretacji. Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie:

  Pani Maria Lewandowicz – przewodnicząca
  Pani Jolanta Cyunczyk
  Pani Elżbieta Rychlik

  Komisja obradowała, a artyści żywo dyskutowali przy słodkim poczęstunku. Po długiej naradzie ogłoszono wyniki.

  Kategoria I – III

  I miejsce – Gabriela Ulka SP 3 Koźmin Wlkp.
  II miejsce – Weronika Styburska SP 3 Koźmin Wlkp.
  III miejsce – Marika Wojtaszyk SP Mokronos

  Wyróżnienie Jan Ulka

  Kategoria IV – VI

  I miejsce - Florentyna Rybczyńska SP Mokronos
  II miejsce – Marlena Marciniak SP Borzęcice
  III miejsce - Kinga Ruszczyńska SP Mokronos

  Wyróżnienia
  Maciej Kaźmierczak SP 3 Koźmin Wlkp.
  Marta Banaszak SP Mokronos
  Kacper Burdziąg SP Stara Obra

  Wszystkim nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok. K. Mikołajczak
 • Wyniki Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży
  "Matematyka Innego Wymiaru"

  Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży "Matematyka Innego Wymiaru" są kontynuacją organizowanych od 2005 roku konkursów pod nazwą "Kwadratura Koła", Corocznie w konkursie brało udział kilkanaście tysięcy uczestników, spośród których wybierani byli Matematyczni Mistrzowie Polski. W roku 2012 i 2013 konkurs był przeprowadzony w ramach Projektu "Matematyka Innego Wymiaru - Organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W 2014 roku konkurs został przeprowadzony 15 kwietnia. Organizatorem konkursu jest Firma Edukacyjno-Wydawnicza ELITMAT z siedzibą w Mińsku Mazowieckim działająca w zakresie edukacji dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły udział wzięło 21 uczniów z klas II – VI. Uczniowie zdobyli następujące miejsca w powiecie:

  Kl. II
  – I miejsce Marcin Ziajka kl. II b

  Kl. III
  – I miejsce Jan Ulka kl. III a,
  - II miejsce Maciej Gawroński kl. III a,
  - III miejsce Justyna Wojtkowiak kl. III a

  Kl. IV
  – I miejsce Mateusz Glinkowski kl. IV b,
  - II miejsce Kucharska Aleksandra kl. IV a,
  - III miejsce Michał Zmyślony kl. IV b

  Kl. V
  – I miejsce – Maja Zmyślona kl. V a,
  - II miejsce – Agnieszka Brdys kl. V a

  Kl. VI
  – I miejsce – Bartosz Kucharski kl. VI a,
  - II miejsce – Mikołaj Jakubiak kl. VI a.

  Uczniowie z klasy II a przygotowywali się do konkursu pod okiem pani Danuty Wawrzyniak. Natomiast uczniowie z klasy III a, IV – VI pracowali z panią Alicją Gawrońską.
 • SZEŚCIOLATEK W PRZYJAZNEJ SZKOLE

  TRÓJKA TRZECIA W WIELKOPOLSCE

  11 kwietnia 2014 r. odbyła się gala finałowa III edycji konkursu "Mam 6 lat" ogłoszonego przez MEN. Miał on promować i upowszechniać najciekawsze inicjatywy podejmowane w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych. Do konkursu przystąpiły 143 szkoły i przedszkola. Gala odbyła się w teatrze prze Szkole Podstawowej nr 83 "Łejery" im. Emilii Waśniowskiej w Poznaniu.
  Kapituła konkursu doceniła starania naszej szkoły, przyznając III miejsce w kategorii "Rada Rodziców w szkole". Nagrodę oraz tytuł "Szkoła przyjazna sześciolatkom" z rąk Elżbiety Walkowiak Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz pana Piotra Florka wojewody wielkopolskiego odebrała pani dyrektor Arleta Szkudlarek, przewodnicząca Rady Rodziców Wioleta Stasiak, przedstawiciel rady pedagogicznej Beata Minta oraz czworo uczniów. Ogromną przyjemność sprawiły nam słowa pani kurator, podsumowujące konkurs:

  "W tych szkołach jest pozytywny klimat. W nich już od lat dzieci 6 - letnie idą do szkoły. Podobnie w oddziałach przedszkolnych, które przygotowują dzieci do uczenia się, a nie tylko sprawują funkcję opiekuńczą".

  Słowa te utwierdziły nas w przekonaniu, iż warto zrobić wszystko i jeszcze więcej, aby zapewnić naszym dzieciom jak najlepsze warunki do nauki i rozwoju oraz pielęgnować przyjazny klimat panujący w szkole.
 • Krotoszyńskie Talenty 2014

  Jakub Marcisz, uczeń klasy VI a naszej szkoły, zdobył główną nagrodę Grand Prix, wspólnie ze swoją partnerką taneczną Wiktorią Kowalską!

  Jury tegorocznych eliminacji konkursu Krotoszyńskie Talenty w składzie:
  Izabella Piasna - prowadząca zespół wokalny "Positive",
  Patryk Serafiniak - tancerz posiadający międzynarodowa klasę taneczną "S",
  Wojciech Szuniewicz - teatrolog, dyrektor Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury,
  Krzysztof Manista - prowadzący Młodzieżowy Klub Środowiskowy "Rivendell", prezes Stowarzyszenia Twoja Alternatywa,
  Ewa Bartkowiak i Kamil Juskowiak - wygrani Krotoszyńskich Talentów 2013,
  do finału zakwalifikowało 11 występów:

  • zespół N.Tropia (Rafał Nowak, Przemysław Paterek, Paulina Paterek, Wojciech Przykota) - własna piosenka,
  • Konrada Kordusa - taniec,
  • Magdalenę Wosiek - piosenka "Route 66" - Nathaniel King Cole,
  • Dorotę Marszałek - piosenka "Wracam do domu" - Justyna Steczkowska,
  • Wiktorię Kowalską i Kubę Marcisza - taniec towarzyski,
  • grupę taneczną TEMPERATURE (Beata Plucińska, Kinga Marszałek, Anna Dąbrowska, Małgorzata Mastalierz, Dominika Remisz, Kamila Torzecka) - taniec,
  • Adama Koziczynskiego - piosenka Natalii Kukulskiej,
  • Julię Mikołajczyk - gimnastyka artystyczna,
  • Piotra Drożdżyńskiego - własny utwór hip-hopowy,
  • Dominikę Sobecką i Dominikę Sobańską - piosenka góralska,
  • grupę taneczną (Angelika Milewska, Kinga Grobelna, Natalia Kubiak, Oliwia Nowak, Klaudia Wojcieszyńska, Konrad Kordus) - taniec.

  Finał konkursu Krotoszyńskie Talenty 2014 odbył się w sobotę 12 kwietnia na scenie kina Przedwiośnie.

  Gratulujemy Kubie i życzymy dalszych sukcesów! :-)


 • MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
  "TWÓRCZOŚĆ JULIANA TUWIMA I JANA BRZECHWY"

  Po eliminacjach szkolnych 9 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Baszkowie troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim uczniów klas I-III "Twórczość Juliana Tuwima i Jana Brzechwy".

  1. Grochowicz Kacper – kl. I b
  2. Kubacka Katarzyna – kl. II b
  3. Ulka Gabriela – kl. III a

  Jury oceniało występy uczniów w następujących kategoriach: pamięciowe opanowanie tekstu, interpretacja tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne trzy miejsca na podium:

  I miejsce Ulka Gabriela
  II miejsce Kubacka Katarzyna
  III miejsce Grochowicz Kacper

  Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody. Po części oficjalnej na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

  Wawrzyniak Danuta
 • Jakub Nowak wyróżniony w konkursie plastycznym
  pt. "Maskotka Mini – Olimpiad Szybowcowych"

  Fundacja "Smyki na Start" we współpracy z Politechniką Warszawską oraz Przedszkolem Józefinka w Józefowie zorganizowali dla dzieci ze szkół podstawowych, przedszkoli i ośrodków kultury konkurs plastyczny pt. "Maskotka Mini-Olimpiad Szybowcowych". Celem konkursu było narysowanie postaci, którą dziecko chciałoby zabrać w niezapomnianą podróż szybowcem. Z każdej placówki można było wysłać 5 prac. Uczniowie klasy III b – Jakub Nowak oraz Kacper Marciniak przystąpili do wyżej wymienionego konkursu. Oboje wykonali piękne, ciekawe prace plastyczne. Decyzją Komisji Konkursowej Jakub Nowak otrzymał wyróżnienie. 5 kwietnia 2014 r. w Warszawie na Politechnice Warszawskiej – na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa odbyło się zakończenie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom.

  Program imprezy był atrakcyjny. Oprócz części oficjalnej, na której kapitan Tadeusz Wrona wręczał nagrody laureatom oraz osobom wyróżnionym dzieci zwiedzały wydział MEiL – laboratorium aerodynamiki. Spotkały się również z konstruktorami i budowniczymi szybowca klasy światowej PW-5 "Smyk". Wraz z konstruktorami szybowca każda nagrodzona osoba zbudowała swój model samolotu. Dla Jakuba, ucznia naszej szkoły impreza ta była ciekawą lekcją z fizyki i modelarstwa.

  Cieszymy się, że uczeń naszej szkoły otrzymał wyróżnienie i mógł uczestniczyć w ciekawej i pełnej atrakcji uroczystości.

  Nasza szkoła za udział w konkursie „Maskotka Mini – Olimpiad Szybowcowych” również została nagrodzona. Otrzymaliśmy dyplom i drobny upominek za co organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy. Naszemu małemu artyście Jakubowi gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów!

  Katarzyna Walczak
 • Konkurs Matematyczne Preteksty
  - wyniki I etapu konkursu

  W pierwszym etapie konkursu Matematyczne Preteksty wzięło udział dwanaście uczniów z klas I – VI. Uczniowie samodzielnie zgłaszali się przez Internet i logowali na platformie po otrzymaniu kodu od szkolnego koordynatora konkursu. Uczestnicy mogli rozwiązywać zadania samodzielnie w domu od chwili ich opublikowania (początek lutego br.), oczekując na przydzielenie im identyfikatorów indywidualnych, niezbędnych do późniejszego przekazania odpowiedzi.

  Organizatorem Konkursu jest firma MATEJUK Książki i Pomoce Dydaktyczne Marek Matejuk, z siedzibą w Wałbrzychu. Od 22 marca 2014 r. do 29 marca 2014 r. uczestnicy używając indywidualnych identyfikatorów przesyłali odpowiedzi do zadań poprzez odpowiednią stronę internetową. Z naszej szkoły punkty dodatnie otrzymali: Konrad Betowski (kl. I a), Cyprian Panek (kl. I a), Robert Wojtkowiak (kl. I a), Maciej Gawroński (kl. III a), Justyna Wojtkowiak (kl. III a) i Mikołaj Jakubiak (kl. VI a). Do drugiego etapu, który odbędzie się 30 kwietnia zostali zakwalifikowani Robert i Justyna Wojtkowiak. Trzymamy za nich kciuki.
 • XVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

  24 marca 2014 roku w Osiecznej odbył się etap rejonowy XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice. Trzy z nich uzyskały ponad 90 % poprawnych odpowiedzi i zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Są to uczennice klasy piątej: Agnieszka Brdys i Maja Zmyślona oraz uczennica klasy szóstej Jessica Szajda.

  Uczennice musiały wykazać się wiedzą na temat historii wielkopolskiej ziemi, przyrody, architektury oraz zwyczajów i gwary wielkopolskiej.

  Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

  Opiekunowie uczennic:
  Beata Adamiak, Małgorzata Garlińska
 • Stypendiada wczesnoszkolna

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w "Stypendiadzie wczesnoszkolnej", która organizowana jest dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych przez Firmę Edukacyjną "Orzeł". Ogólnopolskie zmagania uczniów dotyczą konkursu czytelniczego "I Ty bądź czytelny!", konkursu ortograficznego "Ortograf", konkursu matematycznego "Plus-Minus" oraz konkurs plastycznego "Kreska". Trud, zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowania zaowocował wysokimi wynikami osiągniętymi przez dzieci. W konkursie czytelniczym Maciej Gawroński uczeń klasy trzeciej szkoły podstawowej uzyskał wyróżnienie. Pozostali uczniowie uzyskali dyplomy uczestnictwa.

  Ewa Dubisz
 • Etap powiatowy XVIII Konkursu Wiedzy
  o Wielkopolsce już za nami.

  W środę 29 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Strajku Dzieci Koźmińskich 1906/1907 w Koźminie Wielkopolskim odbył się etap powiatowy XVIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce.

  O awans do etapu rejonowego walczyło 46 uczniów szkół podstawowych (kl. IV - VI) z Koźmina Wielkopolskiego, Mokronosa, Borzęciczek, Starej Obry, Lutogniewa, Rozdrażewa oraz z koźmińskiego gimnazjum.

  Powitania zgromadzonych dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski Maciej Bratborski, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Krotoszynie Andrzej Wichłacz i dyrektor Bożena Kulka, życząc uczniom sukcesów w konkursowych zmaganiach.

  Po wręczeniu dyplomów i upominków każdy z uczestników otrzymał test, który rozwiązywał 45 minut. Dotyczył on szeroko pojętej kultury, sztuki, przyrody oraz historii Wielkopolski.

  Dla uczniów naszej szkoły konkurs zakończył się sukcesem. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się cztery uczennice:

  • Agnieszka Brdys – klasa V a
  • Alicja Grygiel – klasa V a
  • Maja Zmyślona – klasa V a
  • Jessica Szajda – klasa VI a

  Beata Adamiak
  Małgorzata Garlińska

 • 28 stycznia 2014 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie został podsumowany I etap XXVII edycji konkursu "MÓJ LAS" na szczeblu regionalnym. Sąd konkursowy przyznał:

  1. w I kategorii wiekowej wyróżnienia:
   - Wiktorii Stasiak z klasy II a – opiekun: pani Genowefa Bączkowska i pani Danuta Wawrzyniak,
   - Piotrowi Jakubek z kl. I b – opiekun: pani Beata Minta i pani Danuta Wawrzyniak.
  2. w II kategorii wiekowej:
   - I miejsce: Wiktorii Warkockiej z kl. IV a,
   - II miejsce: Alicji Grygiel z kl. V a,
   - III miejsce: Emilii Paterek z klasy IV a oraz Joannie Waleńskiej z kl. VI a,
   - wyróżnienie: Patrykowi Chałupniczakowi z kl. V a.

  Prace zostały przygotowane pod opieką pani Małgorzaty Garlińskiej.

  Gratulujemy
 • Podsumowanie
  Międzynarodowego
  Konkursu Matematycznego
  PANGEA

  10 stycznia 2014 roku uczniowie naszej szkoły z klas IV – VI wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym PANGEA. Organizatorem konkursu było Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie. Konkurs składał się z dwóch etapów. Uczniowie rozwiązywali 15 zadań o różnym stopniu trudności. Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze 500 miejsc w poszczególnych kategoriach, zostali zakwalifikowani do II – go etapu konkursu. Niestety nikt z naszych uczniów nie uzyskał wymaganej liczby punktów. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie następujący uczniowie:

  • Kl. IV – Emilia Paterek kl. IV a
  • Kl. V – Agnieszka Brdys kl. V a
  • Kl. VI – Bartosz Kucharski kl. VI a.

  Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy uczestnictwa, a najlepsi nagrody ufundowane przez Państwo Ilonę i Sławomira Krzyminskich.
 • List do Ojca. List do Taty

  18 grudnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły Amanda Grzonka, Jakub Marcisz, Bartosz Kucharski oraz Patrycja Kaźmierczak absolwentka naszej szkoły a obecnie uczennica Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Koźminie Wlkp. zdobyli wyróżnienie konkursu "List do Ojca. List do Taty." Został on zorganizowany pod honorowym patronatem marszałka Bogdana Borusewicza, Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, we współpracy z Fundacją im. Cyryla i Metodego Inicjatywa Tato.Net. Konkurs był adresowany do uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej, których zadaniem było napisanie listu opisującego ich relacje z ojcem, ojczymem lub ojcem zastępczym.

  Zaszczytem było odebranie wyróżnień od samego Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka - Kamysza oraz pani Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej. Osobiście wyróżnienia odebrały Amanda Grzonka i Patrycja Kaźmierczak.

  Dziękujemy pani Lucynie Kaźmierczak za towarzyszenie nam w tak uroczystym dniu.
  Serdecznie gratulujemy uczniom słowami pani Senator RP Andżeliki Możdżanowskiej "… pragniemy podziękować za tak piękne słowa wyrażone w liście do Taty…, które pisały te listy nie jak wypracowanie, lecz jak szczerą życiową poruszającą wypowiedź."
 • Konkurs matematyczny "Świąteczne zadania"

  Nauczycielka matematyki Alicja Gawrońska zorganizowała dla uczniów klas IV – VI świąteczny konkurs. Przez trzy dni na choinkach w sali nr 20, 21, 22, 23 i 26 zamieszczane były zadania. Uczniowie mogli je zabrać i rozwiązane zadania wrzucić do specjalnego pojemnika. Codziennie losowano osoby, które prawidłowo rozwiązały zadania. Nagrody zostały wręczone podczas szkolnych Jasełek. Oto prawidłowe rozwiązanie zadań.

  Zad. 1

  Oblicz
  a) XVI + IV = XX
  b) IX - VII = II

  Zad. 2

  Podaj liczbę o 2 większą od 19 – 21 oraz 3 razy mniejszą od 21 - 7

  Zad. 3

  Śnieg zaczął padać za piętnaście dziewiąta wieczorem i padał aż do wpół do jedenastej rano dnia następnego. Ile czasu padał śnieg?

  Śnieg padał 13 godzin i 45 minut.

  Osoby nagrodzone:

  1. Anna Ziajka - kl. IV b
  2. Agnieszka Gola - kl. IV a
  3. Marcin Walczak - kl. IV b
  4. Emilia Paterek - kl. IV a
  5. Aleksandra Zajfert - kl. IV a
  6. Zuzanna Pawlicka - kl. V a
  7. Lena Maćkowiak - kl. IV a
  8. Dawid Grzonka - kl. V a
  9. Jakub Juszczak - kl. VI b
  10. Magdalena Zmyślona - kl. VI a
  11. Mikołaj Jakubiak – kl. VI a
  12. Krystian Mikołajczyk - kl. VI b
  13. Katarzyna Wawrzyniak - kl. VI a
  14. Filip Chałupniczak - kl. VI a
  15. Jakub Oleszak - kl. VI a.

  Dodatkowo nagrodzono osoby, które rozwiązały wszystkie zadania prawidłowo. Są to:

  1. Dominika Jakubek - kl. IV a
  2. Amelia Proć - kl. IV a
  3. Oliwia Kucharska - kl. IV b
  4. Adrian Jankowski - kl. V a
  5. Joanna Waleńska - kl. VI a
  6. Jessica Szajda - kl. VI a
  7. Beata Staniewska – kl. VI b.  Kolejny sukces recytatorów z naszej szkoły.

  27 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęciczkach został zorganizowany VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Dziecko w poezji M. Konopnickiej, J. Brzechwy i J. Tuwima."

  Celem konkursu było: rozwijanie zdolności recytatorskich, popularyzowanie literatury poprzez piękno słowa mówionego, rozwijanie wrażliwości na poezję, zachęcanie do występów na scenie oraz prezentacja umiejętności artystycznych uczniów. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Grochowicz z klasy I b, Gabrysia Ulka z klasy III a, Karolina Budzińska i Maciej Kaźmierczak z klasy IV b. Jury (w składzie: kierownik koźmińskiej biblioteki Elżbieta Rychlik oraz polonistki z SOSW w Borzęciczkach: Bogusława Juskowiak oraz Joanna Rychlik) nagrodziło 6 osób. Wśród nagrodzonych pierwsze miejsce w grupie klas I-III zdobyła Gabriela Ulka. Gratulujemy!
 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
  ORGANIZOWANY POD HASŁEM
  "DZIECKO W TWÓRCZOŚCI M. KONOPNICKIEJ,
  J.BRZECHWY, I J. TUWIMA"

  20 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap międzyszkolnego konkursu recytatorskiego.

  W konkursie brało udział 30 dzieci klas I - III. Poziom recytacji był bardzo wysoki. Po burzliwych naradach komisja w skład, której wchodzili nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wyróżniła dwie osoby: Gabrielę Ulka z klasy III a i Kacpra Grochowicza z klasy I b. Dzieci te będą reprezentowały szkołę w VIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Borzęciczkach. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, natomiast wszystkie recytujące dzieci otrzymały słodki poczęstunek Nagrody książkowe i słodycze zostały ufundowane przez panią dyrektor.

  Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

  Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej
 • "Wakacyjne spotkania z przyrodą"

  – to tytuł konkursu, który został ogłoszony przez Wielkopolskie
  Stowarzyszenie Przyrodnicze "Borek" w czerwcu 2013 r.

  Zadaniem uczestników było opisanie od 5 - 10 gatunków roślin lub zwierząt spotkanych w najbliższym otoczeniu lub miejscu spędzania wakacji. Do konkursu przystąpiła tylko jedna osoba z naszej szkoły. Jest nią Agnieszka Brdys, uczennica klasy V a, która opisała mało znane rośliny napotkanie podczas wakacji w Bieszczadach. Zadała sobie bardzo wiele trudu szukając ich nazw na podstawie zdjęć wykonanych podczas wędrówek w górach. Praca była bardzo ciekawa i estetycznie wykonana. Podsumowanie konkursu odbyło się 23 października w pałacu w Karolewie. Agnieszka nie dostała się do grona finalistów, ale otrzymała dyplom uczestnictwa i upominki.

  Gratulujemy!
 • XXXVII BIEG MAĆKA

  5 października 2013 r. odbył się XXXVII Bieg Maćka. W zawodach wzięła udział liczna reprezentacja naszej szkoły.

  Wyniki Biegu można zobaczyć na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp.: www.gos.kozminwlkp.pl