"SZKOŁA PRZYJAZNA HARCERZOM"

27 czerwca odbyła się wyjątkowa dla naszej szkoły uroczystość. Na ogólnoszkolny apel przybyli przedstawiciele komendy hufca ZHP w Koźminie Wlkp. Komendantka hufca ZHP Koźmin Wlkp. dh phm. Elżbieta Górska i jej z-ca dh phm. Artur Minta, którzy na ręce pani dyrektor Arlety Szkudlarek wręczyli Szkole Podstawowej nr 3 im. K. Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. CERTYFIKAT "SZKOŁA PRZYJAZNA HARCERZOM". W swoim wystąpieniu goście zawarli dużo ciepłych słów na temat współpracy szkoły i hufca ZHP. Podziękowali p. dyrektor za ogromne zaangażowanie i otwartość na potrzeby ZHP. "Trójka" zawsze chętnie udostępniała harcerzom pomieszczenia na biwaki czy noclegi. Harcerze brali udział w niektórych imprezach szkolnych. Pomagali w organizacji m.in. wróżb andrzejkowych, balików karnawałowych. Organizowali zuchowe zabawy dla dzieci i pogadanki dla rodziców na temat pracy ZHP w Koźminie Wlkp. w czasie "Otwartych drzwi". Ich obecność od lat uświetniała Festyny Rodzinne. W klasach, na boisku i na korytarzach często rozbrzmiewała piosenka harcerska. Cieszymy się, że tak wielu naszych uczniów poznaje i wciela w życie zasady prawa harcerskiego. Certyfikat jest dla nas ogromną radością i niezwykłym wyróżnieniem. Liczymy na dalszą współpracę. DZIĘKUJEMY!

Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!