Szkoła matematycznych innowacji

18 października 2013 roku w Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim odbyła się Ogólnopolska Konferencja "Elitmat Space – nowoczesne narzędzie pracy z uczniem zdolnym" kończąca trzyletni okres realizacji projektu „Matematyka Innego Wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podczas konferencji nasza szkoła uzyskała status "Szkoły Matematycznych Innowacji".

• Ogólnopolska Konferencja Podsumowująca Projekt
    "Matematyka Innego Wymiaru"

18 października 2013 roku w Pałacu Dernałowiczów w Mińsku Mazowieckim odbyła się Ogólnopolska Konferencja "Elitmat Space – nowoczesne narzędzie pracy z uczniem zdolnym" kończąca trzyletni okres realizacji projektu "Matematyka Innego Wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W konferencji wzięli udział najaktywniejsi nauczyciele matematyki z Polski wybrani spośród ponad 2 tysięcy osób, którzy współpracowali z firmą tworząc innowacyjny system nauczania matematyki w szkołach – system ELITMAT TEAM-LEADER-SPACE. Projekt "Matematyka Innego Wymiaru – organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży" jest jednym z największych projektów innowacyjnych w Polsce obejmujących swoim zasięgiem ponad 31 tysięcy uczniów i 2 tysiące nauczycieli z 1126 szkół w kraju. Podczas konferencji nagrodzono również najbardziej zaangażowanych w działania projektowe nauczycieli. 57 osób ze szkół z całej Polski zostało wyróżnionych tytułem "Innowacyjny Nauczyciel Matematyki". Cieszymy się, że w tej grupie znaleźli się nauczyciele z naszej szkoły: Alicja Gawrońska i Beata Minta. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim uzyskała status "Szkoły Matematycznych Innowacji".