Koźmińska Trójka Szkołą Przyjazną Sześciolatkom

28 maja 2012 roku dwóch przedstawicieli Rady Rodziców działających przy Szkole Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. pani Wioleta Stasiak i pani Ewa Kopa, dyrektor pani Arleta Szkudlarek, przedstawiciel rady pedagogicznej pani Katarzyna Mikołajczak oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w uroczystej gali konkursu "Mam 6 lat". Ogólnopolski konkurs został zorganizowany przez Ministra Edukacji Narodowej, natomiast uroczysta gala odbyła się w sali Centrum Kongresowo – Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Wszystkich zebranych, a szczególnie dzieci, serdecznie powitała pani Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty. Pogratulowała Radom Rodziców oraz dyrektorom szkół wszelkich starań, jakie poczynili, aby jak najlepiej i przyjaźnie przyjąć dzieci sześcioletnie w szkole. Następnie głos zabrała pani Joanna Berdzik, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wyraziła uznanie dla wielkopolskich szkół, które jak zawsze stanęły na wysokości zadania, natomiast Przewodniczący Kapituły Konkursu, pan Tomasz Niedzielski był pełen podziwu dla działań Rad Rodziców działających przy szkołach. Podkreślił, jak ważna jest dobra współpraca między dyrektorami szkół, nauczycielami oraz rodzicami.

Kolejnym ważnym punktem programu było wręczenie dyrektorom i rodzicom pamiątkowych tabliczek "Szkoła Przyjazna Sześciolatkom." Wręczenia dokonała Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, pani Joanna Berdzik.

Pamiątkowe tabliczki otrzymało 19 przedszkoli i 22 szkoły podstawowe z województwa wielkopolskiego, w tym również Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Koźmina Wielkopolskiego. Cieszymy się, że nasza szkoła jest prekursorem dobrych praktyk na terenie naszego miasta i gminy.

Miło było oglądać podczas gali prezentacje multimedialne przedstawiające działania różnych szkół, gdzie z radością rozpoznawaliśmy znajome zdjęcia z imprez i uroczystości odbywających się w naszej szkole. Jest to bardzo dobre podsumowanie całorocznej pracy dyrekcji, nauczycieli i rodziców.

Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku weźmiemy udział w Gali Centralnej w Warszawie.